У «Росатомі» пояснили вибух на полігоні в Архангельській області збігом обставин

У «Росатомі» заявивли, що вибух на військовому полігоні в Архангельській області, в результаті якого загинули 5 осіб, стався через збіг обставин.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Надзвичайна подія сталася під час випробування ракети на морській платформі. Після завершення випробувань сталося загоряння палива ракети з подальшою детонацією.

У «Росатомі» заявили, що після вибуху кілька співробітників були відкинуті в море. Пошуки тривали до того часу, поки залишалася надія знайти живих.

В результаті НП загинуло п’ятеро співробітників «Росатома», які займалися роботами, пов’язаними з радіоізотопним джерелом живлення, який знаходився в складі ракети, і двоє представників Міноборони РФ. Поранення отримали ще шість осіб.

Вибух реактивної рухової установки на полігоні в Архангельській області стався 8 серпня. 

Після НП ділянку Білого моря поруч з місцем вибуху на місяць закрили для судноплавства.

Прес-служба адміністрації Северодвінську повідомляла про короткочасне підвищення радіаційного фону.

Американські експерти у галузі ядерної енергетики підозрюють, що вибух і викид радіації в Архангельській області Росії сталися під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою «Буревестник».

У лютому 2019 року президент РФ Володимир Путін заявив про успішні випробування крилатої ракети необмеженої дальності з установкою «Буревісник».

 

Loading...