Новини » Суспільство 10 серпня, 2019, 14:24
Сумна дата: Сьогодні п’ята річниця Іловайської трагедії
Фото Український тиждень
Фото Український тиждень

Цей день п’ять років тому – 10 серпня 2014 року вважається початком Іловайської операції, коли українські військові та добровольці спробували штурмувати місто Іловайськ на Донбасі.

Метою військової операції було знищення укріпрайонів і блокпостів бойовиків, встановлення повного контролю над важливим стратегічним плацдармом. Бої за Іловайськ тривали майже місяць. повідомляє УНН.

Пізніше, наприкінці серпня 2014 року після масштабних боїв військовослужбовці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом. Бойовики і російські військові обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці.

Іловайська трагедія досі вважається одним з найкривавіших протистоянь російсько-української війни. За офіційними даними ГПУ, в результаті розстрілу українських військовослужбовців під Іловайськом у 2014 році загинуло 366 осіб, 429 було поранено.

Обсяг матеріалів кримінального провадження щодо Іловайської трагеді становить понад 1 150 томів, з них понад 550 мають гриф «Таємно» і «Цілком таємно».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 05:52 :43