Росія розмістила ракетну систему біля берегів Норвегії

Росія розмістила берегову ракетну систему «Бал» на півострові Середній на узбережжі Баренцевого моря, що 35 км від кордону з Норвегією.

 Про це повідомляє Delfi.

Видання пише, що розміщення берегової ракетної системи «Бал» на півострові Середній – це відповідь Росії на будівництво американської радіолокаційної системи Globus на території Норвегії.

Півострів Середній знаходиться 35 км від норвезько-російського сухопутного кордону на півночі. При гарній погоді з півострова відмінно проглядається норвезьке місто Варді, де американці зводять радіолокаційну систему Globus на замовлення норвезьких служб безпеки.

Американські радари довгий час були каменем спотикання у відносинах Росії з Норвегією у сфері безпеки. У травні цього року Росія пообіцяла вжити контрзаходів щодо новітньої радіолокаційної системи, яка в даний час будується в Варді, щоб забезпечити свою безпеку, але при цьому не пояснила, чим можуть загрожувати радари – пристрої, створені для спостереження, а не для здійснення атак.

Російські військові підготують комплекси до стрільби по надводних цілях і потім відпрацюють удар по угрупованню кораблів умовного супротивника. Навчання заплановано на цю осінь.

Комплекс «Бал» надійшов на озброєння берегової ракетно-артилерійської бригади Північного флоту на зміну комплексу «Рубіж».

Новий ракетний комплекс, озброєний дозвуковими маловисотними протикорабельними ракетами Х-35, здатний ліквідувати наземні і надводні цілі ворога на відстані у 150 км. Повний залп комплексу, що включає 32 ракети, в змозі забезпечити зрив бойового завдання великої корабельної ударної групи противника, його десантного загону або конвою.

 

Loading...