Новини » Світ 10 серпня, 2019, 16:14
Не корупціонер: Суд Панами виправдав експрезидента Панами Мартінеллі

Колишній президент Панами Рікардо Мартінеллі був виправданий у справі про корупцію та незаконне прослуховування.

Прокурори звинуватили Мартінеллі у використанні державних коштів для запису приватних розмов, щоб залякати конкуруючих політиків, повідомляє BBC.

Рікардо Мартинеллі, який був президентом у 2009-2014 роках, минулого року було екстрадовано зі США, щоб передати до суду.

Мартинеллі, який завжди заперечував порушення закону, сказав, що весь процес був фарсом, організований його опонентами.

Його звинуватили у шпигунстві близько 150 політиків, профспілкових лідерів та журналістів.

Серед тих, кого він прослуховував, були високопоставлені члени опозиційної Революційно-демократичної партії, а також законодавець Хосе Луїс Варела, брат Хуана Карлоса Варела, який змінив Мартинеллі на посаді президента в 2014 році.

У 2015 році Верховний суд Панами арештував  Мартинеллі, але той за кілька днів до того вилетів до США.

Затримано та взято під варту Мартинеллі у штаті Флорида, у червні 2017 року після того, як Панама подала запит на екстрадицію.

Він подав заяву про політичний притулок, заявивши, що звинувачення проти нього є частиною політичної вендети, і його юридична команда подала низку апеляцій проти екстрадиції.

Містера Мартинеллі утримували в тій самій в’язниці, де останній рік свого життя провів колишній воєначальник Панами генерал Мануель Норієга.

Генерал Норіега помер у травні минулого року, у віці 83 років, відбувши увязнення у США та Панамі за торгівлю наркотиками, відмивання грошей та рекет.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 09:04 :37