В психіатричній лікарні на Донеччині катують пацієнтів

В обласній психіатричній лікарні Слов’янська на Донеччині зафіксовані випадки нелюдського поводження з пацієнтами.

Про це повідомляє пресслужба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Монітори встановили, що порушення, виявлені під час попереднього візиту, не були усунуті. Це, зокрема, обмеження комунікації пацієнтів з зовнішнім середовищем, відсутність інформаційних стендів з інформацією про те, куди можна звернутись у разі порушення прав. Також немає жодної інформації про центр надання безоплатної вторинної правової допомоги», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що пацієнти не ознайомлені з інформацією, яка міститься в їхніх історіях хвороби та призначеним лікуванням. Крім того, відсутні програми індивідуальної реабілітації, а плани індивідуальної реабілітації заповнюються некоректно.

Також монітори виявили, що в установи немає ліцензії на психіатричне лікування. Є лише дозвіл на надання послуг з догляду за особами з розумовими вадами, психічними захворюваннями та наркозалежними. Цей дозвіл дає право лише консультувати, надавати деяку медичну допомогу та харчування.

Крім того, було виявлено ряд нових порушень, серед яких не забезпечено право на приватність у кімнаті для побачень у чоловічому відділені, оскільки там встановлено камеру відеоспостереження. Це суперечить Наказу МОЗ «Про затвердження Правил застосування примусових заходів медичного характеру в спеціальному закладі з надання психіатричної допомоги».

На харчоблоці виявлено бруд та брак продуктів. Під час конфіденційного спілкування пацієнти скаржилися на постійне недоїдання через неправильний розрахунок норм харчування. Перевіривши листок лікарських призначень у частині «дієти» було виявлено порушення вимог наказу МОЗ «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні».

Також було виявлено факт нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження. А саме, одна особа шість діб перебуває у лікарні, прикута до ліжка, під охороною співробітників поліції. До того ж без належно оформленої ухвали суду. На яких підставах це відбувається, співробітники поліції пояснити не змогли.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав жителів Донецької та Луганській областях за фактом неналежного утримання особи вже зв’язався з керівництвом правоохоронних органів в Донецькій області з вимогою негайного припинення порушень прав людини.

За результатами моніторингу буде направлено звіт з актами реагування.

Нагадаємо, у п’ятницю, 9 серпня, в селі Софіївська Борщагівка під Києвом невідомий кілька разів вистрілив у чоловіка, після чого зник у невідомому напрямку.

 

Loading...