Новини » Світ 9 серпня, 2019, 17:29
​В Австралії вперше застосували евтаназію
ZIK
ZIK

У штаті Вікторія, що в Австралії, вперше застосували суперечливий закон про евтаназію.

Про це повідомляє ВВС Україна

Згідно з повідомленням, правом на евтаназію скористалася 61-річна Керрі Робертсон, яка страждала від раку. У 2010 році жінці діагностували рак молочної залози, але згодом він поширився на кістки, легені та печінку. 

Закон штату Вікторія, який дозволяє евтаназію, набув чинності у червні цього року. Австралійка подала заявку на евтаназію того ж дня, коли він почав діяти. Вона отримала відповідь через 26 днів після подачі. Родичі Робертсон повідомили, що жінка вирішила відмовитися від хіміотерапії і променевої терапії у березні - після того, як «біль став нестерпним».   

Як зазначається, Керрі Робертсон померла в оточенні сім’ї. Донька жінки Ніколь розповіла:  «Ми були поряд із нею, на тлі грала музика Девіда Бові, вона була оточена любов'ю і останніми словами - простими і достойними. Головне для мене - це знання, що ми зробили все, що могли, щоб вона була щасливою, а її смерть була комфортною».

Зазначимо, що закон штату Вікторія був розроблений для смертельно хворих пацієнтів, які відчувають сильний біль. Згідно з правилами, пацієнт повинен відправити принаймні три запити до спеціально навчених лікарів. Авторами такого запиту можуть бути лише повнолітні пацієнти, яким, за прогнозами лікарів, залишилося жити не більше шести місяців.

Закон про евтаназію був ухвалений у штаті Вікторія ще в 2017 році, проте чинності набув лише у червні поточного року. Документ спричинив бурхливій дискусії у місцевому парламенті. Його обговорення тривало понад 100 годин.  

Наразі запровадження таких законів також розглядають у двох штатах Автралії - Західна Австралія та Квінсленд. 

Нагадаємо, у США 43-річного лікаря інтенсивної терапії звинуватили у вбивстві 25 пацієнтів, яким він вводив надмірні дози знеболювального препарату. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 22:50 :12