Політтехнолог про секретність справ щодо Порошенка: Зневага до журналістів стала державною політикою

ZIK

Немає нічого страшного в тому, що ДБР відкрило кримінальні провадження проти Петра Порошенка – якщо людина винна, то вона понесе покарання, якщо ні, то виправдає себе. Однак засекреченість таких справ – вкрай негативна ситуація.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку Юрій Подорожній.

Коментуючи певну засекреченість ДБР справи щодо Петра Порошенка, він наголосив: зараз Бюро відкрило дуже велику кількість кримінальних проваджень, у яких 5 президент України проходить свідком.

«Змінюється влада, приходить нова команда, не бачу нічого страшного втому, що люди, в разі вини, понесуть покарання, а якщо невинні – виправдають себе», – зазначив експерт.

Окрім того, він прокоментував і зневажливий тон відповіді ДБР на запит журналістів щодо сторін кримінальних проваджень. На думку експерта, зневага до журналістів уже стала державною політикою.

«В Офісі Президента журналістам заявили: ми обійдемось без таких «посередників», як ви. Не слід забувати, що в демократичному суспільстві і журналісти, і ЗМІ недарма називаються «четвертою владою». Те, що засекречують якісь справи, особливо – щодо політиків, як на мене, вкрай негативна ситуація», – розповів Подорожній.

Окрім того, він наголосив: антикорупційні органи не змогли задовольнити запитів суспільства. Виборча кампанія продемонструвала, що громадськість вкрай незадоволена тим, як правоохоронці та судова система спостерігають за діями вищих посадових осіб.

«Якщо в людей стоятиме завдання залишитись при владі за будь-яку ціну, зараз робитимуться якість різкі рухи. Та якщо б у керівників правоохоронних органів, Міністерства внутрішніх справ та судової системи стояло завдання виконувати свої конституційні повноваження, очевидно, в нашій країні все було б по-іншому», – заявив Юрій Подорожній.

Як повідомлялось раніше, ДБР засекретило інформацію щодо відкритих кримінальних проваджень, у яких фігурує екс-президент України Петро Порошенко.

Loading...