live

Маркери майбутніх непорозумінь у ВРУ вже проявилися, – політолог Рейтерович

ZIK

Якщо парламентська опозиція виступатиме за принципом «кожен сам за себе», їй віддадуть максимум два комітети, решту будуть під контролем «Слуги народу».

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив політолог Ігор Рейтерович.

Експерт, коментуючи перше засідання підготовчої депутатської групи із числа новообраних нардепів, зауважив, що робота відбулася у конструктивному руслі, великих суперечок не було. Проте Ігор Рейтерович помітив «маркери», які у майбутньому можуть викликати непорозуміння і які вже проявилися. На його думку, коли обранці перейдуть до безпосередньої роботи щодо формування комітетів, визначення їхнього керівного складу, тоді непорозумінь буде вже набагато більше.

З його слів, після визначення дати проведення першого засідання ВРУ тепер найцікавішим буде, чи домовляться парламентарі щодо скорочення кількості комітетів і чи отримає опозиція хоча б частину комітетів, щоб надалі контролювати діяльність опозиції.

Відповідаючи на уточнююче запитання ведучих, які саме «маркери непорозумінь» він помітив, Ігор Рейтерович зауважив, що виникла «досить дивна ситуація» щодо комітету з питань нацбезпеки та оборони.

«У «Європейської Солідарності» є досить непогана кандидатура, проте у «Слуги народу» була досить жорстка відповідь від Разумкова, що у нас є свої кандидати… Правда, вони не були названі. Але ця ідея щодо скорочення комітетів і слова Разумкова, що ми маємо 60% і будемо присутні в усіх комітетах і майже всі будемо контролювати, це вже показово», – каже Ігор Рейтерович.

Експерт прогнозує, що, якщо ті політичні сили, які не ввійдуть у коаліцію, зможуть між собою якимсь чином домовитися і об’єднатися і вийти спільним фронтом, то вони зможуть отримати контроль над певними комітетами.

«Якщо цього не відбудеться і вони будуть кожен сам за себе виступати, то, скоріш за все, все закінчиться тим, що максимум два комітети будуть віддані представникам опозиції, всі інші комітети будуть під контролем «Слуги народу», – переконаний політолог.

Як повідомляли, 9 серпня відбулося перше засідання підготовчої депутатської групи із числа новообраних нардепів. Група, зокрема, визначила, що урочисте засідання Верховної Ради IX скликання, на якому новообрані депутати складуть присягу, відбудеться 29 серпня.

Партія «Слуга народу» запропонувала скоротити кількість профільних комітетів Верховної Ради з 27 до 22. Дмитро Разумков також запропонував скоротити кількість депутатів у комітетах ВР.

Голова партії «Слуга народу» розповів, за яким принципом відбуватиметься розподіл керівних посад у профільних комітетах Верховної Ради.

Як повідомляли, у «Слузі народу» відповіли, чи готові поступитися комітетом з питань нацбезпеки.

Фото 4channel.com.ua

Loading...