Новини » Світ Читать эту новость на русском

Експерти помітили біля полігону в Архангельську танкер для збору радіоактивних відходів

танкер для збору радіоактивних відходів

У Білому морі в районі села Ненокса Архангельської області, де 8 серпня вибухнув реактивний двигун, в той же день помітили транспортний танкер «Сріблянка», призначений для збирання та зберігання рідких радіоактивних відходів.

Про це повідомив співробітник Миддлберийского інституту міжнародних досліджень в Монтереї, експерт з ядерної зброї Джеффрі Льюїс, який виявив танкер на супутниковому знімку проекту Planet, пише Укрінформ.

Льюїс вважає, що «Сріблянка» з’явилася в цьому районі через випробування крилатої ракети з ядерною установкою. На мапі зазначено місце на березі, де, імовірно, розташований пусковий майданчик для крилатих ракет «Буревісник». На карті вона позначена як «Possible SSC-X-9 Launch Site» – за кодовою назвою цих ракет, прийнятою в НАТО.Також в море помічені два невпізнаних судна і баржа, хоча цей район Білого моря закритий для вільного плавання.

p style="text-align: justify;">Льюїс допустив, що пусковий майданчик біля села Ненокса могла з’явитися після закриття аналогічного майданчика в Паньково на архіпелазі Нова Земля. Ще один майданчик, за його словами, розташований на полігоні Капустін Яр в Астраханській області – його використовують для випробувань ракет без ядерної енергоустановки.

 

На полігоні в Архангельській області РФ три людини загинули при вибуху, що стався під час випробування рідинного реактивного двигуна, ще вісім осіб перебувають у важкому стані. Був зафіксований підвищений радіаційний фон.

Раніше російські ЗМІ повідомляли про вибухи та пожежі на військовому полігоні в Архангельській області в районі населеного пункту Ненокса. На території Ненокского адміністративного округу розташований випробувальний полігон ВМФ Росії.

У Міноборони РФ офіційно заявляли, що вранці 8 серпня на військовому об’єкті в Архангельській області вибухнула рідинна реактивна рухова установка. «Ведомости» з посиланням на джерело стверджували, що вибух стався під час випробувань двигуна корабельної ракети, що стоїть на озброєнні ВМФ Росії.

Після цього район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

 

Loading...