live

Україна потребує продовження співпраці із МВФ, – Длігач

ZIK

Хоча й Міністерство фінансів під проводом Оксани Маркарової працювало дуже ефективно та залучило достатньо коштів для виплати зовнішніх боргів на цей рік, Україні потрібно продовжувати співпрацю з МВФ. Держава потребує ще, щонайменше, 6 млрд доларів запозичень, аби стабільно пройти наступний рік зовнішніх виплат.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудові четвірки» на телеканалі ZIK висловив політичний та економічний експерт Андрій Длігач.

Він розповів: наразі рано говорити, якою буде нова співпраця із МФВ, адже для цього повинні бути проведені переговори із Фондом.

«Взагалі, в Україні програми не виконуються повністю. Вони припиняють свою дію і починаються інші. Ми не виконали умов ані попередньої, ані тих, що були до того», – зауважив Длігач.

Він підкреслив: програма, що діяла минулого року, була спрямована на підтримку України у міжвиборчий період. Оскільки в Україні відбулось дочасне волевиявлення, МВФ вирішив припинити програму, як таку, що не має сенсу. Тож Україна отримала лише частину траншів.

«Маю сказати, що Україна дійсно потребує продовження співпраці з МВФ. Хоча на цей рік Міністерство фінансів працювало дуже ефективно і залучило достатньо коштів, щоб ми мали можливість розрахуватись із зовнішніми боргами і підтримувати макрофінансову стабільність, проте вже з осені бажано було б відновити співпрацю із Фондом», – вважає експерт.

На його думку, Україна потребує не менш як 6 млрд доларів запозичень  від МВФ для того, щоб «гарно прожити і наступний рік пікових зовнішніх виплат».

Окрім того, він наголосив: Оксана Маркарова – найкращий міністр фінансів за всю історію України. Саме завдяки її роботі Україна отримала значні переваги.

«Перш за все, було впроваджено трирічну бюджетну резолюцію. Тепер у нас бюджет не стає несподіванкою під ялинку, а є кошторисом, прорахованим на декілька кроків наперед. Крім того – запровадження так званого прозорого бюджету. Тепер кожен громадянин може взяти участь у формуванні місцевого бюджету. Цей прозорий бюджет – це взагалі декілька кроків вперед, бажано, щоб більшість державних інституцій стали на стільки ж прозорими», – вважає Длігач.

Також, на його думку, ще одним позитивом роботи Маркарової є залучення міністерством достатньо ресурсів для того, щоб прожити рік зовнішніх виплат.  Тому рішення залишити Маркарову на посаді очільниці Мінфіну – правильний крок нової влади.

«Вважаю, на цей момент Оксана Маркарова є найкращим фахівцем у сфері державних фінансів. Вона – абсолютно фахова людина. Більше того – я бачу, що Маркарова має розуміння, як переходити від етапу макрофінансової стабільності     до етапу розвитку. Саме її команда буде спроможною стати незалежними професіоналами у новому уряді», – резюмував Андрій Длігач.

Як повідомлялось раніше, заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб заявив, що уряд України хоче домовитися про нову програму співпраці з Міжнародним валютним фондом на 10 млрд доларів США.

Loading...