У Черкаській області збудують три сонячні електростанції за 62 млн грн

kosatka.media

На території села Колодисте Уманського району Черкаської області ОТГ виділили понад 77 гектарів для будівництва трьох сонячних електростанцій.

СЕС на місці цукрового заводу, який не працює, має намір звести Ладижинська об’єднана територіальна громада, Для реалізації проекту ОТГ залучило двох інвесторів – ТОВ «Енерго Імпульс Україна» та ТОВ «Агропромисловий комплекс Насташка», – повідомляє Касатка медіа.

«Ідея спорудити сонячні електростанції на місці цукрового заводу, який не працює, але займає чималий шматок землі, з’явилась у інвесторів рік тому, – розповідає заступник голови Ладижинської ОТГ Микола Власюк. – Ця земля непридатна для сільськогосподарської діяльності».

Запланована сума інвестицій становить 62 млн грн. Реалізувати проект мають протягом 2019-2020 років».

Інвестори пообіцяли створити понад 40 робочих місць, 90% з яких мають дістатись жителям громади, продовжує Микола Власюк. «Бюджет села отримає надходження, а жителі – роботу, і, відповідно, зарплату, – наголошує він. – Крім того, використання у такий спосіб землі, що непридатна для сільського господарства, як на мою думку, сприятиме відновленню її родючості».

Один зі згаданих інвесторів також узявся облаштовувати власним коштом ринок у селі Колодисте. До кінця цього року тут планують вирівняти виділену під ринок земельну ділянку, встановити огорожу та змонтувати тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності.

За словами фахівців Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», встановлення сонячних панелей на території ОТГ є одним з найбільш ефективних джерел залучення коштів. «Окрім прямих платежів до бюджету (прибутковий податок з громадян, які працюють на підприємстві і податок на землю), реальна можливість отримати і додаткову допомогу у вигляді разових внесків та платежів інвесторів, – зазначив радник з питань регіонального розвитку Черкаського ЦРМС Григорій Перерва. – Не говорячи про інші позитивні моменти: нові створені робочі місця, замовлення на послуги у місцевих виробників, покращення інвестиційного іміджу ОТГ».

Ладижинську ОТГ створено у грудні минулого року. До її складу входить сім сіл: Текуча, Городниця, Рижавка, Колодисте, Ладижинка, Затишок і Малий Затишок.

Нагадаємо, у Новому Роздолі збудують сонячну електростанцію. Депутати Новороздільської міської ради затвердили детальний план території для будівництва сонячної електростанції (СЕС) підприємству ДМЗ «Карпати.

 

Loading...