Сьогодні суд в окупованому Криму розглядатиме справу щодо продовження ув’язнення Бекірову

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров у суді. Фото: Радіо Свобода

Сьогодні «Верховний суд Республіки Крим» розгляне рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою тяжкохворому громадянину України Едему Бекірову.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Фейсбуці.

«Подальше його утримання у місці несвободи, недопуск незалежного лікаря, відсутність адекватного лікування, ймовірне транспортування до Красноперекопська можуть мати фатальні наслідки для життя.

Рішення Європейського суду з прав людини, які зобов’язують Уряд РФ негайно помістити Едема Бекірова до лікарні і забезпечити йому належне обстеження та лікування, а також допустити незалежних лікарів, не виконуються. Численні звернення мої та адвокатів не дали очікуваних результатів», – повідомила Денісова.

Вона закликає повноважних представників міжнародної спільноти не допустити подальше утримання Едема Бекірова у місці несвободи та вжити заходів на виконання рішень Європейського суду з прав людини для порятунку життя людини.

Нагадаємо, Елеонора Бекірова, дочка тяжко хворого кримськотатарського політв’язня Едему Бекірова, якого незаконно утримують в СІЗО №1 м Сімферополь за сфабрикованими звинуваченнями, просить всіх небайдужих прийти 8 серпня на «суд» над батьком, щоб підтримати його.

Раніше повідомляли, що кримськотатарський активіст Едем Бекіров, який перебуває в медсанчастині СІЗО №1 Сімферополя, 31 липня, написав заяву про намір оголосити голодування і відмовитися від прийому ліків на випадок його етапування в Красноперекопськ.

23 липня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової вжити невідкладних заходів щодо забезпечення меддопомогою кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого звинувачують в анексованому РФ Криму у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки.

Окупанти затримали Едема Бекірова 12 грудня 2018 року на адмінкордоні з Кримом.

Бекірова утримують у Сімферопольському СІЗО у справі про «зберігання і передачу вибухонебезпечних речовин і патронів».

Loading...