Ринок землі: Левченко застеріг від продажу єдиного стратегічного ресурсу в Україні

ZIK

В Україні не може бути торгівлі землею сільськогосподарського призначення – це єдиний стратегічний ресурс, який поки що залишився в українського народу, і його потрібно використовувати для розвитку української економіки.

Про це в ефірі програми «Треба поговорити» на телеканалі ZIK заявив народний депутат ВРУ VIII скликання (ВО «Свобода») Юрій Левченко.

Гість студії, коментуючи заяву Президента України Володимира Зеленського щодо земельної реформи та ринку землі, що має з’явитися в Україні вже наступного року, виступив категорично проти продажу сільськогосподарських наділів. Юрій Левченко звернув увагу на те, що за словами «ринок землі» криється саме питання щодо продажу земель сільськогосподарського призначення.

Гість студії пояснив, яким він бачить вирішення «земельного» питання надалі.

«Я вважаю, що мова не має йти про мораторій. Я вважаю, що взагалі в Україні не може бути торгівлі землею сільськогосподарського призначення як об’єкта приватної власності, бо це єдиний стратегічний ресурс, який поки що залишився в українського народу. Цей стратегічний ресурс потрібно використовувати для розвитку української економіки, і не стільки з точки зору сировинної економіки. Якщо цей ресурс належно використовувати, будувати навколо нього економічну політику, ми можемо побудувати колосальну індустрію», – переконаний Юрій Левченко.

Натомість, якщо землю сільськогосподарського призначення перевести у приватну власність і держава повністю втратить контроль над цим ресурсом, Україна отримає негативні наслідки у вигляді знищення родючості землі, відсутність впливу держави на те, щоб саме українська техніка була задіяна в обробці земель.

Юрій Левченко додав, що для тих пайовиків, які мають бажання продати свій земельний пай, має існувати можливість продажу цього наділу державі. Водночас, він наголосив, що не можна повністю відкривати ринок торгівлі землею.

«Бо ми отримаємо той результат, який отримали внаслідок ваучерної приватизації 1990-х років. Ідентична буде історія», – заявив Юрій Левченко та додав, що тоді наслідком для України стала поява олігархату.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський на українсько-турецькому бізнес-форумі в Стамбулі заявив, що в цьому році буде проведено земельну реформу, яка дозволить створити ринок землі у 2020 році.

Фото dengi.informator.ua

Loading...