П’ята річниця Іловайської трагедії: Опублікували фото 93-й ОМБр Холодний Яр

П’ять років тому на початку серпня розпочалися перші бої за Іловайськ. Вони тривали протягом місяця й стали однією з найтрагічніших сторінок російсько-української війни. За даними Генпрокуратури, в Іловайському оточенні загинули 366 військовослужбовців добровольчих батальйонів та ЗСУ, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, Збройні Сили України понесли значні втрати озброєння і військової техніки на суму майже 300 млн грн.

Про це у Фейсбуці написали на сторінці 93-тя ОМБр Холодний Яр.

«Тільки від час виходу так званим «зеленим коридором», якого насправді не існувало, у 93-й ОМБр загинуло 69 бійців. Ще четверо загинули раніше, у селищі Грабське, на підступах до Іловайську. Безвісти зниклими після Іловайської трагедії досі вважаються 14 бійців бригади.

Ці фото 7 серпня 2014 року зазнімкував колишній керівник прес-служби 93 бригади Холодний Яр Андрій Міхейченко із позивним «Декстер», що нині служить в Оперативне командування «Схід» Збройних Сил України. Вони були зроблені у Степано-Кринівці східніше Іловайська. Андрій заїжджав туди у якості цивільного журналіста разом із 40-м батальйоном територіальної оборони «Кривбас», 51 ОМБр, 3 полком спецпризначення, 74 ОРБ та Правим сектором», – йдеться у повідомленні.

«Я тоді не знав де ми, куди та навіщо їдемо. У Степано-Кринці був перший типу штурм. Потім ввечері другий – з боку Полтавського. Наступного дня третій. Насправді, ми тикалися як миші. Втратили трьох загиблими і 20-ро пораненими через ці розвідки боєм. Потім приїхав Хомчак (нині головнокомандувач Збройних Сил – ред.), і справа пішла. Десь 10-го числа з’явилася група «Апіса», зведена штурмова рота на БМП 17 бригади і вони вже воювали у самому місті. А у 20-х числах приїхала батальйонно-тактична група 93 ОМБр під керівництвом полковника Свєтлінського», – пригадує Декстер. Усі фото і відео він тоді знімав на телефон.

Нагадаємо, Кримінальна справа щодо Іловайської трагедії в 2014 році налічує понад 1150 томів, понад 550 з яких мають гриф «Таємно».

Як відомо, бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу – місто Іловайськ, тривали з середини серпня 2014 року. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія. У плани Москви не входило здавати важливий стратегічний пункт, тому вона кинула проти українців свої регулярні війська.

Унаслідок вторгнення регулярних підрозділів Збройних Сил РФ та їх маршу в напрямку міста Іловайськ батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення. 28 серпня становище наших військових стало критичним.

Loading...