Прикриваючись всесвітнім російськомовним каналом, Зеленський просто хоче скасувати квоти, – журналіст

ZIK

В ідеї Офісу президента про створення всесвітнього російськомовного каналу ховається бажання переглянути нещодавно ухвалений мовний закон. Адже насправді мовна проблема на Донбасі – вигадана, її не існує.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK розповів журналіст Володимир Бойко.

Коментуючи ідею команди президента про створення нового всесвітнього російськомовного каналу для боротьби в інформаційній війні, експерт зауважив: в Україні уже давно створили ЗМІ, який мовить на закордонного споживача.

«Якщо в Офісі президента про це не знають, можу лише порадити їм просто поцікавитись ситуацією. «UATV» був створений вже давно, існує уже з роки чотири. Його створили на базі колишнього телебачення Нацбанку. Свого часу, за Януковича, пан Арбузов створив такий канал, потім він відійшов від Нацбанку до Міністерства інформаційної політики», – розповів Бойко.

Він підкреслив: те, що про цей канал нічого невідомо, свідчить про рівень самого ЗМІ.

«Як і всяке державне утворення він, звісно, не витримує конкуренції», – зауважив журналіст.

Тож, на його думку, насправді у заявах Офісу Президента йдеться не про мовлення для закордонного глядача, а створення російськомовного каналу для внутрішнього споживання, направленого на мешканців окупованих Криму та Донбасу.

«Успіх цього каналу буде приблизно такий ж, як і у того, що вже існує. Натомість уся ця заява спрямована виключно на те, щоб можна було переглянути мовні квоти і, по суті, скасувати недавно ухвалений мовний закон. Жодного іншого підґрунтя там немає», – переконаний Бойко.

Водночас він підкреслив: народився і практично все своє життя прожив на Донбасі, тож запевнив: жодних проблем із сприйманням та використанням української мови там немає.

«Питання мови – це питання освіти. Будь-яка людина із середньою освітою повинна вільно володіти українською мовою. Проблема мови є вигадана, такого не існує. Навпаки – на сході України, на окупованих територіях зараз бракує українського слова, а не російського. Російського контенту там безліч, а от українського немає. Треба думати про те, щоб українське мовлення сприймалось і було поширеним на окуповані території», – вважає експерт.

Окрім того він прокоментував і ідею «Слуги народу» щодо правил роботи ЗМІ в умовах війни. Журналіст підкреслив: це питання уже давно врегульоване. Україна має право вводити певні обмеження, якщо запроваджується воєнний стан.

«У такому випадку Україна повідомляє ООН, Раду Європи, Європейський суд з прав людини, що не може повністю виконувати вимоги Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини і вводить певні обмеження. Однак умовою для цього є запровадження відповідного правового режиму, який називається «воєнний стан», – розповів Володимир Бойко.

Як повідомлялось, заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко заявляв: в Україні для посилення позицій держави в інформаційній боротьбі буде створено всесвітній російськомовний.

Loading...