Новини » Політика 8 серпня, 2019, 14:13
Повернення 2009-го: Рябцев заявив, що у січні Росія може припинити постачання газу в Україну
ZIK
ZIK

До кінця року ціна на газ знову підвищиться, адже попит на цей товар зросте. Окрім того, якщо із 1 січня Росія створить проблеми українській газо-транспортній системі, його вартість буде навіть більшою, ніж минулоріч.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудові четвірки» на телеканалі ZIK висловив фахівець доктор наук з державного управління, кандидат технічних наук Геннадій Рябцев.

Він наголосив: зрозуміло, що впродовж літа ціна газу на європейських ринках знижуються, адже падає і попит.

«Газ не використовується як паливо для надання послуг із опалення, для постачання гарячої води. Цілком зрозуміло, що прив’язані до імпортного паритету українські ціни також знижуються», – зазначив Рябцев.

Однак, за його словами, слід усвідомлювати: це зниження є лише літнім. Коли компанії почнуть закуповувати газ для проходження опалювального сезону, ціни дуже швидко «відпрацюють зниження».

«Думаю, до кінця цього року ми отримаємо приблизно ту ж ціну, яку платили минулоріч. Якщо ж із 1 січня відбудуться певні проблеми, ціна може бути навіть і вищою, ніж минулого опалювального сезону», – розповів експерт.

Адже, на його думку, Росія, як і «Газпром» не є надійними партнерами. До того ж сумнівно, що до початку січня вдасться підписати новий контракт на транзит російського газу українською територією.

«Це означає, що ситуація 2009 року може повторитися – керівництво РФ віддасть чергову команду прикрутити вентиль на кордоні з Україною. Тоді українська газо-транспортна система має працювати у реверсному режимі, із цим можуть бути пов’язані проблеми. Адже тоді нам потрібно буде мати достатньо газу у підземних сховищах, аби отримати можливість щодоби відбирати 130-150 млн кубометрів. До того ж потрібні гарантовані листи щодо постачань фізичного реверсного газу зі словацького, польського чи будь-якого іншого напряму в обсягах приблизно 5-6 млрд кубометрів на весь опалювальний сезон», – наголосив Рябцев.

Окрім того, за його словами, слід і розробити план дій на випадок такого зниження тиску в транзитній трубі – аби всі служби забезпечення розуміли, що потрібно робити, коли і як, для забезпечення усіх українських споживачів.

Як повідомлялось раніше, виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин зазначав: з початку опалювального сезону ціни на газ підуть вгору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 17:52 :02