Новини » Світ 8 серпня, 2019, 21:14
Між Болгарією та Румунією вибухнув дипломатичний скандал через африканську чуму свиней

Між Болгарією та Румунією вибухнув дипломатичний скандал через африканську чуму свиней (АЧС)

Про це повідомляє УНН.

За даними ЗМІ, прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов звинуватив румунських туристів в поширенні і сприянні поширенню АЧС.

«З Румунії щодня проїжджає 57 тис. автомобілів в Болгарію. Я впевнений, що румунські туристи принесли цю хворобу. Вони їдять на узбіччі дороги, викидають залишки їжі, які допомагають поширювати хвороби свиней. Вони ходять, їдять і кидають залишки всюди. Ми нічого не можемо зробити», – заявив він.

На заяву Борисова відреагувало міністерство закордонних справ Румунії. Чиновники відзначили, що слова Борисова їх розчарували.

«Слід нагадати, що румунські туристи, приїжджаючи в Болгарію, роблять значний внесок у ВВП країни», – йдеться в заяві відомства.

Нагадаємо, в Україні АЧС не вщухає вже понад 6 років. За словами політика Сергія Тригубенка, боротися з вірусом нашій країні заважають кілька факторів: нескінченний процес реформування Держпродспоживслужби і брак компетентних кадрів.

Більш того, в Україні фермери масово приховують АЧС, впевнений експерт Микола Бабенко. Причина тому – колосальні матеріальні збитки, які держава не в змозі компенсувати свинарям.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 14:00 :58