Хакери з КНДР вкрали для Кіма $ 2 млрд на ядерну програму, – Reuters

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Північна Корея удосконалює методи кібератак на банки і біржі криптовалют, викравши при цьому вже близько 2 мільярдів доларів.

Ці кошти, пише агентство Reuters з посиланням на секретну частину доповіді ООН щодо КНДР, влада пускає на розробку ракетно-ядерної програми.

ООН розслідує, принаймні, 35 зареєстрованих випадків, коли Пхеньян «атакував фінансові установи, біржі криптовалют і діяльність у сфері майнінгу з метою заробити іноземну валюту».

«Масштабні атаки на криптовалютні біржі дозволяють Північній Кореї генерувати доходи способами, які складніше відстежити і до яких менше уваги з боку уряду і регулювання, ніж у традиційному банківському секторі», – йдеться у звіті.

За даними аналітиків, навіть без запусків балістичних ракет Пхеньян останні півроку продовжував розвивати цю стратегічну військову сферу.

У звіті йдеться, що крім крадіжок коштів у фінансових установ і бірж, КНДР використовує хакерів (багато з яких працюють під керівництвом Департаменту держбезпеки КНДР – місцевого «КДБ») і для відмивання присвоєної кріптовалюти.

Запит журналістів в північнокорейській місії при ООН проігнорували.

 

Loading...