Новини » Політика 8 серпня, 2019, 12:56
Гроші на вітер: Екснардеп заявив, що цьогоріч політична реклама себе не виправдала
ZIK
ZIK

Цьогорічні вибори продемонстрували, що політична реклама, оплата роботи агітаторів та інші тіньові витрати партій себе не виправдали. Політсили, які спустили на це солідні суми, так і не подолали 5%-ий бар’єр.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України ІІІ скликання Артур Білоус.

Він розповів: насправді немає прямого зв’язку між сумою, яку політки витрачають на свою рекламу, та відсотком підтримки, який отримують на виборах.

«Ми бачимо це на прикладі партії Ляшка та інших, які витратили помітну суму коштів –десятки мільйонів гривень – однак не подолали необхідний бар’єр у 5%. У той же час ефективність діяльності інших партій є куди вищою», – зауважив Білоус.

Тож, на його думку, політична реклама, оплата агітаторів, різноманітні тіньові видатки не відіграли вирішальної ролі на останніх виборах.

«Ще перед виборами у людей склалось певне уявлення щодо тих чи інших партій. Зрештою, соціологія, яка давала нам прогноз десь за місяць до виборів, фактично, з точністю до 1-2% виправдалась на фініші кампанії. Тому, з точки зору ефективності, ці кошти майже витрачались даремно», – розповів екснардеп.

Водночас він зауважив: опосередковано серіал «Слуга народу» таки можна вважати рекламою однойменної партії. Однак довести це важко.

«Те, що назва співпадає, ще не означає, що вона була використана саме для кампанії партії «Слуга народу». Усі розуміють, що це була опосередкована реклама. Більше того – вона була найбільш ефективною і відіграла чималу роль у перемозі Зеленського і його партії», – зазначив Білоус.

На його думку, ця ідея була заздалегідь спланованою – ще за кілька років до старту кампанії. Традиційні політики, що перебували тоді на вершині влади, навіть не звернули на це уваги, незважаючи на те, що політичні експерти ще тоді попереджали про такий сценарій.

Як повідомлялось, за даними Центральної виборчої комісії українські політичні партії витратили на вибори 506 млн грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 08:41 :16