«Ехо Москви» планує запустити бюро в Україні

У Києві може з’явитися бюро російської радіостанції «Ехо Москви».

Про це Страна.ua повідомив Олексій Венедиктов, головний редактор «Еха».

Відкриття українського представництва «Ехо Москви» – одна з цілей візиту Венедиктова до Києва.

За його словами, в бюро буде входити радіостанція, сайт і сторінки в соцмережах.

«Це бюро, яке буде створювати якісні програми російською мовою, які захочуть купувати місцеві радіостанції. Щоб вести мовлення звідси в Росію, про те, що відбувається в Україні«, – сказав Венедиктов.

І уточнив, що проект запуститься за умови, якщо буде переглянутий закон про мовні квоти.

«Я розраховую, що радіо» Ехо Москви «зможе працювати в Україні. Я готовий відкрити бюро в Києві, і якщо потрібно, в Одесі та у Львові. Насправді дивно мати бюро в Ізраїлі, в Німеччині і в Вашингтоні, але не мати бюро тут, в Україні. Це просто маячня. Мої журналісти повинні звідси гнати інформацію, думки різних політичних сил в Росію. На це потрібно всього 4-5 чоловік. Але поки закон про мову (мова про закон про квоти на українську мову на радіо і ТБ – Ред.) Забороняє нам це зробити. У розмовах з людьми з нової команди президента України я задаю питання, а чи буде корекція закону про мову?», – повідомив Венедиктов.

За його словами, працювати в українському бюро зможуть як російські, так і українські журналісти. А очолить бюро «Ехо Москви» в Україні найімовірніше Сакен Аймурзаєв – колишній шеф-редактор «Радіо Вести».

«Мені не важливо громадянство, мені важливий якісний продукт. Але зрозуміло, що у мене є Сакен Аймурзаєв (спецкор «Ехо Москви в Києві». – Ред.). Моя пропозиція вже була сформульовано йому», – повідомив «Венедиктов.

Він уточнив, що планував відкрити бюро «Ехо Москви» в Україні ще п’ять років тому, до Революції. «У мене така амбіція була ще до 2014-го року. Власне, весь 2013 рік я намагався організувати тут бюро «Ехо Москви», – додав Венедиктов.

За словами журналіста, для нього квоти – питання не політичне, а бізнесове.

«Мене цікавить чисто комерційна сторона. Чи зможемо ми, якщо буде корекція в законі про мову, відкрити тут бюро, яке змогло б виробляти чотири години на день продукту, який транслюватимуть тут і гнати на Москву. Подивимося. Це питання ринку. Бюро має бути самоокупним, я не буду дотувати його», – зазначив Олексій Венедиктов.

При цьому він висловив надію, що квоти в Україні незабаром можуть бути переглянуті і навіть скасовані.

«Публічно президент заявив, що нова Рада збирається розглянути корекцію закону, і всередині цього закону хотілося б скасування квот. Я свою пропозицію або прохання або як хочете, висловлюю своїм співрозмовникам в Офісі президента. Під час цього візиту до Києва і минулого теж», – додав Венедиктов.

Раніше в Україні повернувся телеведучий Савік Шустер, який у вересні запускає авторську програму на телеканалі «Україна».

 

 

Loading...