Новини » Політика 7 серпня, 2019, 8:55
МЗС України зробило заяву до 11-ї річниці російсько-грузинської війни

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву у зв’язку з 11-ми роковинами збройної агресії Росії проти Грузії.

Про це повідомляє пресслужба відомства

«Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує розв’язану Російською Федерацією війну проти Грузії, розпочату 07 серпня 2008 року, триваючу незаконну окупацію суверенних територій Грузії в Абхазії і Цхінвальському регіоні/Південній Осетії, а також кроки російського окупаційного режиму, спрямовані на їхню фактичну анексію», - йдеться у заяві.

Також зазначається, що Україна є солідарною та непохитно підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, поділяє необхідність мирного вирішення конфлікту та підтримує мирну ініціативу Грузинського уряду «Крок до кращого майбутнього».

У представництві також наголосили, що як показує досвід, політика умиротворення агресора шляхом  заморожування російсько-грузинського конфлікту розв’язала йому руки і призвела до прямої збройної агресії Російської Федерації проти України у лютому 2014 року.

Нагадаємо, протягом 7 - 12 серпня 2008 року трапився збройний конфлікт  між Грузією з однієї сторони та Росією і сепаратистськими угрупуваннями Південної Осетії та Абхазії з іншого.  Внаслідок чого грузинська сторона втратила Кодорський анклав Абхазії, а в грузинських селах і Південній Осетії відбулися етнічні чистки.  Згодом Російська Федерація визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 15:12 :02