Дочка політв’язня Бекірова закликає кримчан прийти на «суд» над батьком

atr.ua

Елеонора Бекірова, дочка тяжко хворого кримськотатарського політв’язня Едему Бекірова, якого незаконно утримують в СІЗО №1 м Сімферополь за сфабрикованими звинуваченнями, просить всіх небайдужих прийти 8 серпня на «суд» над батьком, щоб підтримати його.

Про це вона написала у своєму Facebook, – повідомляє ATR.ua.

«Нічого в цьому житті не вічне, всьому одного разу приходить кінець. Часом я прокидаюся посеред ночі, не вірячи у все, що відбувається. Ніхто з моєї сім’ї навіть в страшному сні не міг собі уявити, що над моїм батьком будуть так знущатися. Я дуже прошу всіх, хто в Криму, підтримати мого батька. Передати йому дух і сили», – зазначила Елеонора Бекірова.

Як відомо, «суд» щодо продовження арешту Едему Бекірову відбудеться завтра, 8 серпня, о 14:00 в «Верховному суді» окупованого Криму. Очікується, що «засідання» пройде у відкритому режимі.

Нагадаємо, 31 липня Едем Бекіров написав заяву про намір оголосити голодування і відмовитися від прийому ліків, якщо його етапують в Красноперекопськ. У СІЗО він знаходиться з 13 грудня 2018 року. За словами адвоката Олексія Ладіна, при відмові від їжі і ліків, Бекіров проживе не більше двох днів.

Едем Бекіров – інвалід I групи, в минулому році він переніс важку операцію на серці. У чоловіка ампутована одна нога, також лікарі діагностували у Бекірова цукровий діабет. Він потребує цілодобової медичної допомоги.

У міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch вважають, що заарештований в Криму тяжкохворий Едем Бекіров потребує «термінової медичної допомоги і адекватного лікування».

Кримський татарин був затриманий з боку Чонгара 12 грудня 2018 року біля 8:30 ранку при проходженні ним паспортного контролю на території, контрольованій російськими прикордонниками. Близько 14:40 російські силовики вивезли Едему Бекірова з контрольного пункту на адміністративному кордоні «Чонгар» вглиб півострова. Пізніше стало відомо, що кримського татарина привезли в будівлю ФСБ Росії в Сімферополі.

19 грудня 2018 року ФСБ РФ в окупованому Криму висунула звинувачення кримському татарину Едему Бекірова, заявивши, що він нібито організував на території півострова «схованку з боєприпасами», а також пов’язаний з діяльністю громадського формування «Аскер».Loading...