В Україні створили стартап, який відтворює голос будь-якої людини

Засновники стартапа: Дмитро Белевцов, Грант Рібер і Олександр Сердюк

Київський стартап Respeecher працює над технологією, яка здатна скопіювати звучання голосу будь-якої людини. Зараз команда проходить навчання в акселератор TechStars і отримала фінансування від нього в розмірі $ 120. 000 на обмін на частку в компанії.

Про це редакції AIN.UA розповів співзасновник проекту Дмитро Белевцов.

«Наш продукт дозволяє одній людині говорити голосом іншого без використання тексту (speech-to-speech). Наприклад, я зможу говорити голосом Барака Обами. Для цього алгоритму передають мою фразу і на виході через пару хвилин отримуємо ту ж фразу, сказану голосом Обами, з моїми інтонаціями і емоційним наповненням», – пояснює ідеї продукту співзасновник компанії.

Співзасновники Олександр Сердюк і Дмитро Белевцов вперше створили прототип проекту, ще беручи участь в Хакатоні, організованому Grammarly. Але якість програми в той момент було неідеальним.

Зараз в команді шестеро осіб, вони працюють в київському офісі Respeecher. Троє співзасновників (в тому числі, Дмитро) знаходяться на навчанні в акселератор в Філадельфії.

"Підготовка даних і навчання нейромереж вимагає невеликої сервісної частини, тому зараз ми працюємо з клієнтами на проектній основі. Зараз так працюємо, наприклад, з голлівудською студією", – каже Дмитро.

Зараз продукт доріс до стадії комерційного використання: компанія уклали контракти з кількома медіа та кіностудіями. Продукт Respeecher їм цікавий. З його допомогою можна, наприклад, змусити будь-яку історичну персону вимовляти будь-який текст його ж голосом. Головне обмеження продукту зараз: його не можна використовувати в реалтайм, але команда над цим працює.

За словами Дмитра, брати участь в програмі акселератора вирішили, в першу чергу, через якісного Нетворк. Філадельфійська програма TechStars створена в партнерстві з компанією Comcast, яка також володіє NBC Universal.

"Якщо самим намагатися вийти на Universal, це майже неможливо «вхолодную», потрібен introduction. За допомогою TechStars, наприклад, набагато простіше вийти на людей, які відповідають там за пост-продакшн", – говорить він.

Крім того, участь у програмі збільшує оцінку компанії, що важливо для подальшого фандрейзингу. У TechStars надають навчання та офіс, допомагають структурувати бізнес, правильно його вибудовувати, оцінювати ринок і свою компанію. Програма навчання триває 3,5 місяця.

Loading...