У Лівії ударами з дронів знищили український літак з гуманітарним вантажем

У Лівії в аеропорту міста Місрата дрони знищили літак Іл-76ТД із гуманітарним вантажем, який виконував рейс з Анкари до Місурати в рамках співпраці з Міжнародною організацією Червоного Хреста.

Про це повідомляє LIGA.net із посиланням на директорку української компанії «Скайавіатранс», якій належить літак, Олену Малахову.

За її словами, безпілотник обстріляв літак відразу після прибуття в аеропорт, коли здійснювалося вивантаження гуманітарного вантажу.

Всього було випущено кілька снарядів, перший з них влучив у праве крило і спровокував пожежу. В результаті літак повністю згорів. Імовірно, вантаж також було повністю знищено.

Згідно з інформацією, у момент обстрілу на борту перебувало кілька членів екіпажу, вони встигли евакуюватися. В результаті обстрілу ніхто з восьми членів екіпажу не постраждав. Наразі вони чекають на повернення до України.

Водночас, за даними МЗС, в результаті атаки постраждав оператор екіпажу літака, а також було знищено паспортні документи штурмана.

За словами Малахової, поки один дрон обстрілював український літак, інший безпілотник проводив фото- і відеофіксацію. Через 40 хвилин після інциденту фото і відео удару з’явилися на сайтах російських ЗМІ і блогерів, зазначила вона.

Водночас, агенція Bloomberg із посиланням на самопроголошену «Лівійську національну армію» бунтівного генерала Халіфа Хафтара повідомила, що у Місраті було знищено російський літак, що перевозив зброю для прозахідного Уряду національної єдності, який підтримує ООН.

Loading...