Новини » Світ Читать эту новость на русском

Столтенберг: «Суперництво великих держав» загрожує безпеці НАТО та його союзникам

Посилення конкуренції між великими державами, такими як Росія, США та Китай, є однією з трьох основних проблем, з якими стикається НАТО та його союзники.

Про це заявив генсек альянсу Єнс Столтенберг під час виступу в Новій Зеландії, – повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Дозвольте мені зупинитися на трьох основних проблемах, з якими стикаються і Нова Зеландія, і НАТО, союзники по НАТО. Перша – це посилення конкуренції між великими державами, суперництво великих держав», – сказав Столтенберг.

За його словами, саме «зростання конкуренції великих держав підриває базований на правилах порядок, повагу до міжнародних договорів і зобов’язань».

Зокрема, зазначив він, її наслідком стало те, що 2 серпня припинив своє існування Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД).

«Цей договір припинив своє існування у п’ятницю (...), тому що Росія порушувала договір уже кілька років. Вони розгорнули нові ракети; щось під назвою SSC-8, які є ракетами середньої дальності, здатними досягти європейських міст протягом кількох хвилин. (...) Отже, зростання конкуренції великих держав, більш напориста Росія, чинить тиск на порядок, що базується на правилах, і останнім прикладом є ліквідація договору про РСМД», – додав Столтенберг.

Як приклад наслідків конкуренції наддержав він також навів «незаконну анексію Криму» та «посилення російської присутності» в Сирії, а також «спроби Росії втрутитися і підірвати довіру до демократичних інститутів у низці країн НАТО та в інших країнах».

Крім того, генсек НАТО відзначив видиме збільшення ролі Китаю.

«Роль і вплив Китаю – ще одна ознака посилення глобальної конкуренції за владу», – наголосив він.

«Дві різні світові держави, Китай і Росія, вони становлять виклики для всіх нас, і для союзників по НАТО, і для Нової Зеландії та багатьох інших країн», – уточнив Столтенберг.

Серед інших загроз генсек НАТО назвав тероризм і кібертехнології.

«Ми живемо у світі, який більш непередбачуваний, де виклики безпеці дедалі більше інтегровані, де складніше говорити про регіональні виклики, вони стають більш глобальними, тому нас усіх це так чи інакше стосується. І в невизначені та непередбачувані часи, з глобальними викликами, ми маємо будувати багатосторонні інститути, сильне міжнародне співробітництво, як ООН, як Європейський Союз, як НАТО (...) Створення інститутів – це найкращий спосіб упоратися з усією невизначеністю і непередбачуваністю, з якими ми стикаємося в нинішньому міжнародному кліматі», – уклав Столтенберг.

Loading...