Бойко: Відкриті партійні списки дозволять викорінити скупку голосів та корупцію на виборах

Юрій Бойко

Співголова «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко прокоментував рішення ЦВК щодо результатів дочасних парламентських виборів на «проблемному» округу № 50 у Донецькій області. Зокрема, він вважає, що «мажоритарка» – це пряма дорога до корупції та купівлі голосів, натомість відкриті списки дозволять викорінити політичну корупцію.

Про це він заявив в ефірі телеканалу ZIK.

«Це було очевидно, оскільки не були внесені зміни до Виборчого кодексу і не було відкритих списків, і всі давно знали, що «мажоритарка» – це пряма дорога до корупції, до купівлі голосів. Притім, цинізм у тому, що спочатку людей довели до жебрацтва, а потім за гроші скупили голоси. І складно, взагалі, звинуватити у цьому людей, бо вони хоч отримали щось, що дозволило їм прожити якийсь час. Єдиний шлях забрати цю політичну корупцію – це запровадити відкриті списки і той Виборчий кодекс, за який проголосували», – зазначив Бойко.

Як відомо, ОПЗЖ вимагає дочасного припинення повноважень чинного складу ЦВК через те, що відомство заздалегідь оголосило рішення щодо переможців в одномандатному округу № 50 Донецької області і не взяло до уваги зафіксовані там факти масових порушень виборчого законодавства.

До прикладу, сьогодні поліція Покровська повідомила, що розслідує факт виявлення заповнених бюлетенів у під’їзді однієї із багатоповерхівок міста. Раніше ж заявляли, що на кількох виборчих дільницях округу № 50 у Покровську Донецької області відсутня низка документів.

 

Читайте більше новин на тему: вибори

Loading...