Зеленський може звільнити Богдана і без заяви про відставку, – журналіст

Глава Адміністрації Президента України Андрій Богдан. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Посада голови Офісу Президента Андрія Богдана є політичною і не регулюється Кодексом законів про працю. Тому Президент може звільнити його в будь-який момент, незалежно від наявності заяви.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK висловив журналіст Максим Гардус.

Пан Гардус зауважив, що історія зі заявою на звільнення з відкритою датою Андрія Богдана не викликає у нього здивування, оскільки така практика є поширеною в Україні.

«Це давня українська практика. В держустановах та держпідприємствах під час прийняття на посаду у всіх вимагають написати заяву на звільнення з відкритою датою. Це робиться для того, щоб можна було звільнити людину в будь-який момент. Наш кодекс законів про працю робить звільнення людини, яка цього не хоче, особливо, в державному секторі, дуже проблематичним. Така людина має невикористану відпустку, лікарняні, які вона може в момент звільнення використовувати, а після цього ще й оскаржувати це рішення», – пояснив журналіст.

Однак, за його словами, у нього є сумніви, чи заява Андрія Богдана з’явилася через ці причини. Він наголосив, що посада голови Офісу Президента є політичною і вона не регулюється Кодексом законів про працю.

«Наскільки я розумію, Президент може звільнити його своїм указом в будь-який момент, незалежно від того є його заява чи немає», – зазначив Гардус.

Окрім цього, пан Гардус додав, що в Конституції немає такого поняття, як Офіс Президента чи Адміністрація Президента. Тому обов'язки голови ОП визначає лише Президент.

«Список обов'язків голови є суто похідним від конституційних повноважень президента і визначається в тій складовій, в якій він вважає за потрібне. Що президент розпише, те він і буде робити не більше, але і не менше. Також ще треба розібратися на яких правових підставах існує Офіс Президента на відміну від АП», – сказав експерт.

Як повідомляли, 1 серпня з’явилася інформація про те, що голова Офісу Президента Андрій Богдан написав заяву про відставку.

Loading...