Новини » Економіка 5 серпня, 2019, 18:20
Замість українських «Дозорів» Міноборони купує польські бронемашини
ZIK
ZIK

Україна не змогла допрацювати бронемашину «Дозор» і замість власних броньовиків купує польські аналоги, які були створені на підставі українських розробок.

Про це йдеться у матеріалі журналістів проєкту Радіо Свобода «Донбас.Реалії».

Зазначається, що український броньовик вперше показали у 2004 році, а у 2014 році, з початком АТО, пообіцяли надати армії дві сотні таких машин.

Але до військових за весь час потрапив лише десяток, повідомляють журналісти. В ході держвипробувань було виявлено недоліки. Серед головних – підвищена температура у відділенні для десанту, гучність у салоні і маса, що перевищує заплановану. Підприємство зобов'язали їх виправити. «Міноборони скоротило, але не зняло держоборонзамовлення», – говорив тоді президент України Петро Порошенко.

Як повідомили у Міноборони, «Дозори» не купують із 2016 року. Замість цього військові перейшли на закупівлю польських аналогів.

«Міністерством оборони України відповідно до державного оборонного замовлення на 2018 і 2019 роки проводиться закупівля польських бронетранспортерів 4Х4 «Oncilla»», – зазначено у відповіді відомства.

«Oncilla» – аналог «Дозору». Польща купила в України ліцензію на його виробництво і виправила недоліки. «Машина зібрана більш якісно всередині, просторіша всередині, компоновка зроблена більш цікаво. Машина не шумна всередині, гальмівна система задовільна. Заряджання йде зсередини», – розповідає військовий експерт Руслан Джалілов.

Однак він каже, що відмовлятися від розвитку свого проекту Україна не може, інакше армія ризикує з часом повністю втратити свого виробника.

Нагадаємо, у липні Кабінет міністрів України ухвалив зміни до Порядку планування, формування, розміщення та коригування державного оборонного замовлення, а також здійснення контролю за його виконанням.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 11:05 :18