Новини » Спорт 4 серпня, 2019, 23:57
«Зоря» і «Дніпро-1» зіграли внічию у матчі футбольної Прем’єр-ліги України
Півзахисник «Дніпра-1» Ігор Когут забиває гол у ворота «Зорі» / ua-football.com

Учасник Ліги Європи УЄФА луганська «Зоря» втратила перші очки в чемпіонаті України з футболу серед команд Прем’єр-ліги сезону-19/20. У другому турі національної першості «Зоря» зіграла внічию (1:1) з дебютантом турніру ФК «Дніпро-1». На «Славутич-Арені» в Запоріжжі м’ячі забили Владислав Кочергін – у «Зорі»; Ігор Когут – у складі ФК «Дніпро-1».

Цей матч розглядався в першу чергу як тренерська дуель. Віктор Скрипник заробив авторитету своєю роботою в Німеччині. Вістів йому додавали три перемоги на старті сезону, хоч і зовсім не переконливі. Дмитро Михайленко підкуповує своєю системністю та бажанням працювати на перспективу, про що свідчить кадрова політика дніпровського клубу. Гра могла дати відповідь на питання, чи є запас міцності у «Зорі» та чи здатен «Дніпро-1» грати на рівних з командами, які ставлять перед собою високі завдання, пише ua-football.com.

Віктор Скрипник знову зіграв з двома форвардами. Попереду діяли Громов та Будківський. Лінію півзахисту справа наліво сформували Хомченовський, Юрченко, Іванісеня та Кочергін. В захисті вийшли Тимчин, Вернидуб, Чеберко та Михайліченко, в ворота повернувся Микита Шевченко.

У «Дніпра-1» на вістрі діяв один гравець – Владислав Супряга. Грою в центрі поля управляв Булеца, точніше через нього розганялись атаки гостей. Когут мав вриватись в штрафний майданчик з глибини поля, Батагов діяв в опорній зоні. Назаренко та Чичиков атакували з флангів. В захисті Дмитро Михайленко довірився Польовому, Логінову, Сафронову та Лопирьонку, за спиною яких стояв Кліщук.

Дебют гри краще провела «Зоря». Пилип Будківський двічі загрожував воротам Кліщука, і якщо в першому випадку його удар не становив особливої загрози, то як форвард змарнував нагоду на 18-й хвилині, зрозуміти важко. Момент для партнера створив Громов, але Пилип не влучив в рамку з лінії воротарського майданчика. Ще одного разу вже Громова, якого майже вивів на побачення з голкіпером Іванісеня, випередив Кліщук.

Перша більш-менш свідома відповідь «Дніпра-1» сталась лише на 26-й хвилині, коли Булеца подавав з флангу, а Супряга бив головою метрів з десяти, але повз ворота. Власне, з цього моменту гості вирівняли гру і навіть місцями краще комбінували на половині поля суперника, втім без явних загроз воротам Микита Шевченка. Натомість «Зоря» демонструвала свою націленість на удар, проте шансів бити з прийнятних позицій захист «Дніпра-1» вже не давав. Здавалось, перший тайм так і закінчиться сухою нічиєю, однак перед свистком на перерву гості заробили право на кутовий, Булеца виконав подачу, а Ігор Когут, скориставшись пасивністю луганців пробив з кута воротарського – Шевченко до м’яча дотягнувся, але той все опинився в сітці воріт.

Навряд чи Михайленко в перерві давав установку своїм підопічним грати на утримання рахунку. Однак «Дніпро-1» фактично усією командою окопалось перед своїм штрафним майданчиком. Лише Супряга та Булеца намагались кавалерійськими наскоками створити проблеми «Зорі», однак через відсутність підтримки шансів у них було не багато.

Натомість «Зоря» все міцніше стискала свої лещата. Гості захищались і числом, і організацією, однак рано чи пізно проблеми мали виникнути. Зрештою, провал стався на 70-й хвилині. Опорні хавбеки залишили простір для Кочергіна, той, отримавши пас від Михайліченка, не довго думаючи, вгатив в нижній кут метрів з 22-х. Кліщук був закритий захисниками, тож на удар не зреагував.

В час, що залишився, «Зоря» контролювала м’яч, бомбардувала штрафний майданчик суперника подачами, однак до акцентованих ударів справа не доходила. Мінімум небезпеки воротам Шевченка створювали і дніпряни. Хоча саме вони могли в підсумку виграти поєдинок, якби на 86-й хвилині Назаренко після скидки Супряги пробив з 12-ти метрів не по центру воріт, а бодай на метр-півтора в бік. А так Шевченко спокійно забрав м’яч в руки.

На тому й все. Якщо врахувати початок гри та перебіг другого тайму, то «Дніпро-1» має бути задоволений таким результатом. Підопічним Михайленка поки явно не вистачає сил, аби підтримувати високий темп протягом всього матчу. Натомість Віктора Скрипника повинна насторожувати гра у захисті його команди. Гол Когута та момент Назаренка – тривожні сигнали перед протистоянням з софійським ЦСКА в Лізі Європи. Та й до власних моментів варто ставитись з більшою відповідальністю. Хоча, звісно, недоліки поки можна списати на початок сезон.