Новини » Світ

США прагне залучити Канберру до спільного протистояння Ірану, – Помпео

Вашингтон продовжує шукати партнерів для протистояння Тегерану. Однак австралійський уряд поки не готовий погодитися на участь в операції та обіцяє діяти, виходячи з власних інтересів.

«Ми сподіваємося, що Австралія співпрацюватиме з нами у деяких найнагальніших зовнішньополітичних викликах сучасності на кшталт зусиль щодо стабілізації в Сирії, недопущення відновлення тероризму в Афганістані та протистояння неспровокованим атакам Ісламської Республіки Іран на міжнародне судноплавство в Ормузькій протоці», – заявив держсекретар США Майк Помпео під час візиту до Австралії в неділю, 4 серпня, – повідомляє DW з посиланнмя на агенцію новин dpa.

Утім, австралійська влада поки не взяла на себе жодних зобов’язань. «Запит (щодо місії в Ормузькій протоці. – Ред.), зроблений США, є дуже серйозним та складним. Тому зараз ми маємо дуже серйозно його розглянути. Жодне рішення ще не ухвалене», – повідомила міністерка оборони Австралії Лінда Рейнольдс. Вона додала, що уряд при ухваленні рішення щодо участі у військовій місії під проводом США в Ормузькій протоці виходитиме з національних інтересів країни.

Своєю чергою міністр оборони США Марк Еспер, який також перебуває з візитом в Австралії, повідомив, що Вашингтон вже отримав позитивні відповіді щодо участі у місії від деяких союзників та очікує ще кілька відповідей найближчим часом, передає агенція AP.

Адміністрація президента США Дональда Трампа звинувачує Тегеран у нападах на комерційні кораблі в районі Перської затоки.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Джозеф Данфорд повідомив, що Пентагон розробив спеціальний план, за яким збройні сили США мають забезпечувати розвідувальною інформацією щодо ситуації в регіоні кораблі союзників, які здійснюватимуть патрулювання.

Раніше німецький уряд висловив сумнів щодо можливої участі країни у військово-морській місії в Ормузькій протоці під проводом Вашингтона

Loading...