Новини » Спорт 4 серпня, 2019, 23:11
«Шахтар» у другому турі Прем’єр-ліги впевнено обіграв «Карпати»
Атакувальний півзахисник «Карпат» Олексій Гуцуляк намагається пройти захисника «Шахтаря» Ісмаїлі / fckarpaty.com

Футболісти донецького «Шахтаря» здобули другу перемогу в чемпіонаті України серед команд Прем’єр-ліги. У другому турі національної першості «Шахтар» з рахунком 3:0 обіграв львівські «Карпати», які зазнали другої поразки поспіль. Перемогу «гірникам» на стадіоні «Металіст» у Харкові принесли голи Марлоса, Жуніора Мораеса та Ісмаїлі.

Навряд чи хтось очікував від цього поєдинку повноцінної битви. Швидше, як і рік тому, прогнозувалося побиття сильним слабшого. Тоді було 6:1 і 5:0. Втім, виключати, що іноді футбольні Давиди можуть залишити з носом Голіафів теж не варто. Але, як то кажуть, не цього разу. «Шахтар» після поразки в Суперкубку швидко прийшов до тями і в стартовому турі на виїзді зломив опір непоступливої «Олександрії», пише ua-football.com.

Чи то справа – «Карпати», що вічно знаходяться в пошуках себе. Команда Чижевського в першому турі поступилася «Динамо», і в Харків відправлялася без особливих ілюзій. Наставник галичан, в порівнянні з минулим матчем, випустив в основі Дубінчака і Толочка, тоді як Каштру пішов на відразу дві заміни в обороні. Болбата і Хочолаву змінили Додо і Матвієнко, до того ж замість атакуючого хавбека Соломона з’явився Тете.

З самого початку гра складалася за передбачуваним сценарієм. Одні атакували, але без особливого блиску, інші – оборонялися, розраховуючи на рідкісні контратаки. Донеччани, за винятком моменту Мораеса в дебюті, коли Підківка відверто виручив гостей, особливо не форсували події. Контроль м’яча був тотальним, однак серйозних ситуацій біля воріт «Карпат» не виникало. Львів’яни одного разу навіть наважилися пробити, але з ударом Карпенка Пятов впорався.

Ближче до кінця тайму «Шахтар» помітно включив активний режим, і це відразу принесло свої плоди. Спочатку передачею активного Патрiка скористався Марлос, а за пару хвилин вітання партнерів приймав уже Мораес. Форвард ефектно завершив затяжну атаку «гірників». По суті, на другий тайм можна було вже не виходити.

Перерва нічого не змінила. Донецькі бразильці звично і знущально грали в своє задоволення. Львів’яни просто не встигали за опонентами, і в одному з таких епізодів Ковтун надто грубо зніс Тайсона. З цього самого штрафного Патрік пробив трохи вище цілі. Незабаром зручну передачу Додо мав замикати Тете, але не зміг навіть як слід пробити, а удар Мораеса відбив Підківка.

А потім знову був гол. Марлос з Ісмаїлі спорудили симпатичну комбінацію, і останній відправив м’яч у ворота. А що ж гості? Якщо удар Ді Франко навряд чи тягне на потенційно гольовий, то Гуцуляк просто зобов’язаний був забивати, проте запустив сферу вище поперечини. По такій грі Каштру міг дозволити собі експерименти. У бій були кинуті Маркос Антоніо, Пихальонок і вихованець «Карпат» Сікан. Дублери каші не зіпсували.

У кінцівці «гірники» атакували вже не настільки самовіддано. Дуже хотів забити Тайсон, і мав свій шанс відзначитися, проте з його ударом впорався Підківка. Переконлива перемога «Шахтаря». Ви очікували чогось іншого?!