Новини » Суспільство 4 серпня, 2019, 19:57
Пожежа в Сибіру: Експерти заявляють, що на відновлення тайги піде понад століття

У Сибіру і на Далекому Сході триває боротьба з вогнем. До гасіння лісових пожеж залучено 10 тисяч осіб, 3 тисячі одиниць техніки, 70 повітряних суден – в тому числі військова авіація. Експерти заявляють про справжню екологічну катастрофу. На відновлення тайги піде понад століття.

Полум’ям охоплена територія у понад три мільйони гектарів. Для порівняння, це більше площі Бельгії, – повідомляє Euronews.

«Масштаби дуже великі. Ми літали на вертольотах, спостерігали, які території горять... Шкода ліс», – сказав представник МНС Росії Олександр Воробйов

У російському відділенні Greenpeace заявляють, що гасити пожежі треба було ще місяць тому. Тепер, коли вогонь поширився на територію таких розмірів, одна надія – на дощ. Але в палаючих регіонах встановилася суха і вітряна погода.

Саме поняття «зон контролю лісових пожеж» з’явилося в законодавстві в 2015 році і, по суті, означало величезні території, на яких держава сама собі дозволяло нічого не гасити. Чим це закінчилося, ми вже знаємо: дим від сибірських пожеж вже ризикує прийти в Москву.

Проблема пожеж в зонах контролю виникла саме через те, що держава відмовилася гасити там пожежі. А добровольці не могли потрапити туди. В результаті саме ці пожежі-відмовники стали причиною задимлення половини країни.

Жителі Челябінську, Омську, Новосибірську, Красноярську скаржаться на задушливий смог. У НАСА повідомляють, що дим від сибірських пожеж дістався до Аляски і до західного узбережжя Північної Америки.

Нагадаємо, на території Росії в Сибіру тривають лісові пожежі на 3 млн га, дим з яких уже досяг узбережжя США і Канади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 05:05 :51