На Львівщині відкриють пам’ятник Йозефу Роту і відбудеться концерт на його честь

Сьогодні у місті Броди на Львівщині відбудеться урочисте відкриття пам’ятника Йозефу Роту при вході до Бродівської гімназії ім. І.Труша.

Про це повідомляють на сторінці LvivMozArt у Фейсбуці.

Зазначають, що у відкритті візьмуть участь – диригентка Оксана Линів (арт-директорка фестивалю LvivMozArt), високоповажний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, міський голова міста Броди Анатолій Белей.

Організатори висловлюють вдячність Міністерству закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина за підтримку ініціативи авторів проекту «Буковинсько-Галицький літературний маршрут» (п. Гельґа фон Льовеніх, Берлін; п. проф. Петро Рихло, Чернівці) щодо встановлення у місті Броди бронзового погруддя німецькомовному письменникові Йозефу Роту, який народився у цьому місті на Львівщині та провів тут свої дитячі роки, а також описував Броди у своїх творах.

Згідно з рішенням Бродівської міської ради пам’ятник встановлено при вході до Бродівської гімназії ім. Івана Труша. Саме тут навчався Йозеф Рот. Проектну ідею втілив у бронзі молодий львівський скульптор Володимир Цісарик. Благоустрій території, де постав пам’ятник, виконано за кошти Бродівської міської ради.

Також, сьогодні, 4 серпня, о 21:00 на YouTube каналі LvivMozArt відбудеться он-лайн трансляція Пам’ятного концерту до Йозефа Рота. Вперше в історії України та Австрії, проводитиметься унікальне мистецьке дійство із сучасною постановкою, відео-інсталяціями та символічною програмою, в якій буде задіяно понад 200 митців та зіркових солістів з усього світу.

Нагадаємо, з 3 по 11 серпня у Львові проходить міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt.

Loading...