Новини » Світ Читать эту новость на русском

Це рішення було помилковим, – Волкер про повернення Росії в ПАРЄ

Повернення російської делегації в Парламентську асамблею Ради Європи завдало шкоди авторитету ПАРЄ.

Таку думку в інтерв’ю «Українському Тижню» висловив спеціальний представник США з переговорів щодо України – Курт Волкер.

Як зазначає Курт Волкер, ПАРЄ була найважливішою організацією із захисту демократичних інститутів та прав людини в Європі, і такий крок завдав великої шкоди її авторитету.

Це не означає, що Європа зараз перегортає сторінку й забуває про російську агресію. Навпаки – наразі зростає занепокоєння через втручання Росії у демократичні процеси в західноєвропейських країнах, наголошує він.

«Тепер є чіткість у тому, як люди говорять про Росію. Є стурбованість через загрозу національному суверенітету з боку Москви: скоєння вбивств, замахів на життя на території європейських країн, таких як Великобританія, застосування хімічної зброї та взагалі готовність використати її. Є глибоке розчарування відсутністю російської реакції на низку питань, які викликають занепокоєння у Східній та Центральній Європі, а подекуди й у Західній, як-от подальша реалізація проекту «Північний потік – 2», вплив Кремля на Європу через енергетичну політику. Санкції ЄС зберігаються вже тривалий час. Навіть такі люди, як лідер італійської «Північної ліги» Маттео Сальвіні, починають розуміти, що відносини з Росією матимуть певні наслідки. Ми це бачили в Австрії з відставкою уряду після скандалу з відеозаписами. Роль Росії дедалі більше розглядається як негативна. І я думаю, що в Європі опір їй насправді посилюється», – сказав Волкер.

Нагадаємо, раніше Курт Волкер прокоментував ймовірність розширення «нормандського формату».

 

Loading...