Ситуація катастрофічна: для фінансування ДПСУ не вистачає майже мільярда гривень, – Дейнеко

bbc.com

Новий голова Державної прикордонної служби розповів про ситуацію із фінансуванням структури: є великі борги та значне недофінансування. Це питання спробують вирішити з новою владою.

Про це він розповів в інтерв’ю ВВС.

За його словами, ситуація в структурі зараз катастрофічна. Допомогу на оздоровлення не виплачують з березня – накопичилось 291,4 мільйона боргу перед працівниками.

Також фіксують борги із підйомними для прикордонників, які служать в ООС. Не вистачає грошей на паливно-мастильні матеріали.

А загальне недофінансування ДПСУ становить 938 мільйонів гривень.

«Наразі борги щодо невиплати підлеглим грошової допомоги на оздоровлення, які накопичилися, становлять 291,4 млн гривень. Тобто прикордонники з березня місяця не отримують цю допомогу. Така ситуація призвела до підвищення соціальної напруженості. Вчора я сказав, що ніхто ні за яких умов не отримає цю допомогу – ні в адміністрації, ні в регіональному управлінні чи управлінні прикордонного загону. Бо грошей немає», – каже Дейнеко.

Ситуація із боргами, на думку голови ДПСУ, виникла через президентські вибори. За його словами, експрезидент Петро Порошенко обіцяв підняти зарплати прикордонникам на 30%. Однак в структурі не виявилось такого запасу фінансової міцності, через що пішли борги.

Так, військові ДПСУ очікують на 159 мільйонів гривень доплат через службу в ООС.

У такій ситуації, каже Дейнека, складно справді щось змінювати.

«Дуже важка ситуація, адже я доводжу до підлеглих завдання і позицію президента України, який щиро хоче змін в країні, побороти корупцію на всіх рівнях, припинити розкрадання держбюджету, вимагає від нас зробити все, аби знищити контрабанду як явище…І коли я звертаюся до підлеглих і закликаю їх бути чесними, жити чесно на зарплату і любити свою державу, і водночас кажу: а гроші я вам дам у наступному році – це ненормально», – зазначає він.

Ситуацію спробують вирішити спільно з Офісом президента та МВС. У ДПСУ очікують, що в бюджетні на наступний рік виділять додатковий мільярд на потреби прикордонників.

Читайте також: У Карпатах прикордонники затримали п’ятеро нелегалів.

Loading...