Новини » Світ Читать эту новость на русском

Польща виступила проти проєкту спільної залізниці з РФ через Україну до Австрії

Ілюстроване фотоcommons.wikimedia.org/Kglavin/CC BY-SA 3.0

Польська державна залізниця підтримала позицію Єврокомісії, яка відмовилася дофінансовувати проєкт спільної залізниці з Росії до Австрії.

Про це повідомляє «Польське Радіо».

Згідно з повідомленням, польська державна залізниця (PKP) підтримала позицію Європейської комісії у справі розбудови ширококолійної залізниці з Росії до Австрії, яку дехто називає “залізничним Nord Stream”. 

Видання неофіційно дізналося, що Комісія відмовляється фінансувати цей проєкт, попри зусилля уряду у Відні та підтримку ініціативи Російською Федерацією.

«Уряд у Відні лобіював внесення цього проєкту до трансєвропейської транспортної мережі, але отримав негативну відповідь. Розбудова ширококолійного залізничного сполучення з Росії через Україну і Словаччину до Австрії, та в обхід території Польщі, є невигідним для країни, бо обмежує можливість транзиту товарів зі сходу. Це конкурентне сполучення для польської залізничної лінії LHS — товарного ширококолійного сполучення до Славкова. За попередні роки мільярди злотих були перераховані з євросоюзного бюджету на польські залізниці, зокрема, на розбудову транспортних коридорів на лінії Схід-Захід», - йдеться у повідомленні.

При цьому азначається, що директор брюссельського офісу Польської залізниці Томаш Ляхович підкреслив, що вони не оцінюють проєкти окремих держав, а зосереджується на реалізації власної стратегії розвитку товарних коридорів. Він розкритикував ініціативу Австрії.

Нагадаємо, Польща на початку серпня перейняла голосування у Раді Безпеки ООН. У цей час її дипломати хочуть відстоювати «зміцнення ролі міжнародного права, захист прав людини та підтримку національних меншин».

Як повідомлялося, раніше постійна представниця Польщі при ООН Йоанна Вронецька підтвердила, що Україна залишається серед пріоритетів головування Польщі у Радбезі ООН протягом серпня. 

Loading...