Новини » Політика

НСЖУ: На окрузі, де й досі не пораховані голоси, напали на знімальну групу місцевого ТБ

У місті Покровськ Донецької області скоєно напад на знімальну групу телеканалу «Капрі». Під час спроби 1 серпня зайти в приміщення Покровської ради ветеранів, де розташовано штаб однієї з політичних партій, журналістку відштовхнули, техніку пошкодили, а на оператора напали та утримували деякий час в ізоляції.

Про це повідомила пресслужба НСЖУ.

Національною поліцією за заявами про перешкоджання журналістській діяльності у Покровську розпочато кримінальне провадження. У Національній спілці журналістів України засуджують агресію до працівників телекомпанії та звертають увагу, що це уже другий інцидент побиття журналістів на цьому тижні, пов’язаний із виборчим округом 50, де і досі офіційно не оприлюднені результати голосування.

Кореспондент телекомпанії «Капрі» групи Альона Соболенко у коментарі НСЖУ наголошує, що знімальна група цікавилася перебуванням у приміщенні ради ветеранів членів ОВК і працівників міськради.

«Наразі, оператор перебуває у лікарні, у нього діагностовано струс мозку, – розповідає Альона Соболенко. – Також було розбито камеру та службовий телефон, до поліції подали заяву».

У нападі на журналістів телеканал «Капрі» звинувачує людей з оточення лідера перегонів на виборчому окрузі №50, міського голови Покровська Руслана Требушкіна.

У відповідь на закиди, Руслан Требушкін опублікував на своїй Facebook- сторінці відео-звернення, звинувачуючи політичних опонентів у намаганні вплинути на виборчий процес у Покровську.

«У нас тут продовжує стояти телеканал «Капрі», удень вони готували якусь провокацію, намагалися увірватися в офіс, який орендується у ради ветеранів. Метою є дестабілізація роботи штабу», – переконує Руслан Требушкін.

У громадянській мережі ОПОРА здивовані фізичною агресією до журналістів у Покровську та наголошують, що під час виборчої кампанії у окрузі скарг на перешкоджання журналістській діяльності не надходило

«Така реакція охоронців на відеокамеру є дуже несподіваною, – зазначає у коментарі для НСЖУ координаторка спостереження мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області Анастасія Прокопенко. – Адже під час усієї виборчої кампанії не було жодного факту порушення прав журналістів. Ця подія є дуже поганим знаком до того, що може відбуватися там зараз із роботою виборчої комісії».

У покровському відділі поліції Донецької області попередньо подію кваліфікували за ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та інформують про роботу над встановленням усіх обставин події.

НСЖУ нагадує, що це вже не перший випадок нападу на журналістів за час баталій з приводу результатів голосування на окрузі №50. 30 липня під час прес-конференції в Укрінформі на якій кандидати в народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 50 мали намір поінформувати про порушення на виборах, представники право-радикальної організації «Традиція і порядок» увірвалися до приміщення інформаційного агентства, завдали травм трьом працівникам та потрощили обладнання і меблі.

Читайте більше новин на тему: вибориLoading...