Новини » Суспільство 2 серпня, 2019, 12:44
МОЗ розповіло, як і де отримати медичну допомогу при інфаркті
baltalife.org
baltalife.org

Міністерство охорони здоров’я України роз'яснило, як вчасно розпізнати інфаркт, чому медична допомога є безоплатною в критичних станах і де в регіонах можна отримати високоякісну допомогу.

Відповідна інформація розміщена на сайті відомства.

Згідно з повідомленням, інфаркт виникає, коли постачання крові до серця в певній ділянці критично зменшується чи припиняється. 

Його симптоми:

- дуже сильний пекучий, стискаючий біль за грудиною, що не зникає понад 15 хвилин після прийому ліків;

- біль між лопатками;

- відчуття болю у лівій руці, шиї та нижній щелепі;

- задишка, пітливість;

- нудота, блювання;

- запаморочення, слабкість. 

У цих випадках необхідно негайно викликати екстрену медичну допомогу.

Як і де пацієнту отримати допомогу

Щоб українці могли отримати високоякісну допомогу якомога швидше, МОЗ України разом з урядом продовжує розбудову регіональної мережі реперфузійних центрів.

Реперфузійний центр - це відділення у закладі охорони здоров’я, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по артерії серця)  при гострому інфаркті міокарда.

Коли пацієнта привозять в кардіоцентр, інтервенційні кардіологи проводять стентування -  процедуру механічного усунення перешкоди (тромбу і атеросклеротичної бляшки) в судині з допомогою каркаса, метою якої є відновлення кровопостачання серця.

Наразі у всеукраїнській мережі вже 41 кардіоцентр, вони є у кожній області Україні. Ці центри працюють цілодобово і без вихідних.

Чому допомога при гострому інфаркті безкоштовна

Допомога для пацієнтів з інфарктом у критичному стані - повністю безоплатна. З 2018 року вперше за всю історію незалежної України держава забезпечила потребу у стент-системах для екстреної допомоги пацієнтам із елевацією сегменту ST на 100%. Тобто кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації одержить стент безоплатно.

За кошти держбюджету МОЗ через міжнародні організації закупило 23,5 тисячі якісних стент-систем американського та європейського виробництва. Нагадаємо, що в середньому на рік в Україні трапляються близько 40 тисяч інфарктів, 20 тисяч з яких потребують екстреного лікування.

Які зміни в наданні допомоги впливають на якість життя українців

Статистика по усій країні показує, що у реперфузійних центрах рятують втричі більше життів. Так, за даними показник летальності в реперфузійних центрах є втричі нижчим ніж середній показник в цілому по Україні  (4,7% проти 12,3% відповідно).

Станом на початок 2019 року:

- Кількість стентувань для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда збільшилась вдвічі.

- Україна успішно впроваджує стентування як більше ефективний і сучасний метод лікування інфарктів.

- Середня кількість стентувань в Україні на 1 млн населення  збільшується і у деяких областях перевищує аналогічний середній показник у європейських країнах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 13:14 :28