Новини » Економіка 2 серпня, 2019, 14:31
Мінрегіон розробляє GIS-модель просторового розвитку гірських територій Карпат

Мінрегіон розробляє GIS-модель просторового розвитку гірських територій Карпат.

Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, – передає Урядовий портал.

«Сучасний інструмент розвитку гірських територій Карпат із застосуванням GIS – просторове планування! І він в нас вже є. Не треба вигадувати велосипед, треба рухатись далі. Тут враховуються всі вихідні дані плюс додаються всі проекти, що будуть реалізовані до 2027 року – підприємництво, транспортна, інженерна, виробнича, телекомунікаційна, інженерна інфраструктура, сільське господарство, туризм, екологія та багато інших», – зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, це лише один з інструментів розвитку, ще є: стратегія ЄС для Карпатського регіону;

стратегія ЄС для Дунайського регіону; Карпатська мережа регіонального розвитку; Концепція розвитку гірських територій українських Карпат на 2019-2027 роки; законопроекти про розвиток Карпат, які давно нашою командою напрацьовані і є у Верховній Раді.

Розвиток гірський територій Карпат сьогодні ключова тема під час поїздки Президента України до Івано-Франківської області», – повідомив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що GIS-модель забезпечить комплексний просторовий підхід та узгодження заходів з управління розвитком територій кожної з областей гірського регіону, а також окремих секторальних стратегій розвитку.

Вона включатиме в себе пропозиції щодо перспективних напрямів просторового розвитку гірських територій Українських Карпат, раціонального природокористування, збереження природної та культурної спадщини, що дозволить:

  • визначити інвестиційно привабливі території та їх оптимальне функціональне навантаження;
  • поліпшити стан довкілля та захист від небезпечних природних процесів;
  • підвищити транспортне сполучення і доступності об’єктів соціального обслуговування;
  • забезпечити раціональний розвиток господарського комплексу регіону, виявити потенційні точки зростання.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 11:34 :51