Новини » Світ

Доповідач ПАРЄ закликав США відмовитися від відновлення смертної кари

Генеральний доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питання скасування смертної кари Тітус Корлецян висловив глибокий жаль з приводу рішення Федерального уряду Сполучених Штатів Америки відновити смертну кару та призначити страти п’ятьох ув’язнених, про що 25 липня повідомило міністерство юстиції США.

Про це повідомляє пресслужба ПАРЄ.

«Я дуже розчарований, що Федеральний уряд Сполучених Штатів прийняв рішення відновити смертну кару після фактичного 16-річного мораторію на страти. Незважаючи на те, що 21 штат скасував вирок, і губернатори чотирьох штатів встановили мораторії на страту, це рішення федерального уряду суперечить зростаючій тенденції до скасування цього вироку як у країні, так і у світі», – зазначив доповідач.

«Смертна кара – це завжди жорстоке і нелюдське покарання, яким би не був злочин, і воно більше не повинно застосовуватися в демократичних державах, які поважають права людини. Я закликаю федеральну владу США, державу-спостерігача при Раді Європи, переосмислити на політичному рівні можливість повністю виконувати це рішення, відповідно до наших загальних цінностей, прописаних у Загальній декларації людини Права та міжнародні договори», – додав він.

Loading...