Дейнеко заявив, що кордон має бути відкритий для росіян-друзів і закритий - для недругів

ZIK

Новий керівник Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко заявив, що потрібно забезпечити вільний перетин кордону для росіян із дружніми намірами і зробити його неприступним для недругів.

Про це він повідомив у інтерв’ю ВВС Україна.

«Державний кордон має бути неприступною стіною для ворогів України, для небажаних осіб, які відвідували Крим, публічно закликали до анексії. З іншого боку - він має бути прозорим і комфортним для наших друзів. Якщо людина їде в нашу державу з чіткими і зрозумілими намірами, і вона дружня, то для неї не має бути дискомфорту», - зазначив Дейнеко.

При цьому він додав: «Політика моя щодо громадян Росії незмінна. Росія - це держава-агресор. Але при цьому я хочу, щоб ви розуміли: державою-агресором вона стала завдяки своєму лідеру Володимиру Путіну і правлячій верхівці».

Глава відомства пояснив, що певний час Україна входила до складу СРСР, тому дуже багато українців проживали в Казахстані, Росії, Узбекистані. Є багато росіян-вихідців з України, які протягом 20-30 живуть в Росії та отримали її громадянство. Окрім цього, є змішані шлюби, діти росіяни, які приїжджають відвідати своїх батьків. 

«Як я можу не пропустити українця з російським паспортом до старенької мами? І таких ситуацій щодня просто купа. Я за те, щоб на кордоні, особливо з Росією, прикордонник все ж таки зважав на всі ці моменти», - сказав Дейнеко.

Нагадаємо, за даними  ДПСУ, за сім місяців 2019 року у перетині українського кордону відмовили майже 5 000 громадянам Росії. Для порівняння, у 2018 році не пропустили майже 6 000 росіян, у 2017 - 5 311, а в 2016 - теж майже 6 000. Найбільші цифри були у 2014 році - 16 500 та у 2015 році - майже 11 000 громадян Росії.

Серед основних причини відмови у в'їзді - не підтвердження мети поїздки, перевищення терміну перебування, обмеження на в'їзд або не дійсний документ

Також раніше повідомлялося, що із початку року в’їзд в Україну було заборонено для майже 1,5 тисячі росіян. 

Loading...