Новини » Економіка 2 серпня, 2019, 19:51
Данилюк повідомив, коли почнуться перемовини щодо транзиту газу між Україною та РФ

Перемовини з Російською Федерацією щодо постачання газу відбудуться. Скоріше за все, після того, як буде сформовано новий уряд, призначений міністр енергетики, який буде відповідальний за цей процес перемовин

Про це секретар РНБО Олександр Данилюк повідомив у ефірі Радіо НВ.

За його словами, зараз українська сторона оцінює різні сценарії, у тому числі – варіант повного припинення транзиту газу.

«Це не просто питання перемовин. Мають бути виконані певні умови, з нашої сторони. Одна з них – має бути завершено реформування НАК Нафтогазу, так званий анбандлінг», – зауважив Данилюк.

Раніше повідомляли, що російська сторона не підтвердила участь в тристоронніх переговорах між Україною, РФ і Єврокомісією щодо транзиту газу, які заплановані на 16 вересня.

Нагадаємо, чинний транзитний контракт Нафтогазу з російським Газпромом було укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення 31 грудня 2019 року російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

За інформацією Reuters, Москва буде домагатися від Києва укладення короткострокового договору. Це дозволить Росії добудувати інфраструктуру, необхідну, щоб позбавити Україну статусу основного транзитера російського газу, і знизити потребу в укладенні довгострокового договору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 19:02 :17