Bne IntelliNews: Відсутність жорсткого законодавчого регулювання призвела до того, що кожен п'ятий підліток в Україні курить вейпи і IQOS

intellinews.com

Команда президента Володимира Зеленського повинна провести «шокову терапію» у сфері охорони здоров’я в частині регулювання ринку електронних сигарет, а також так званих продуктів «зі зниженим ризиком», включаючи IQOS і Juul від Philip Morris International.

Про це пише міжнародне видання bne IntelliNews зі штаб-квартирою в Берліні.

У матеріалі йдеться, що Україна не дотримується рамкової конвенції ВООЗ щодо боротьби проти тютюну і досі не підготувала нормативну базу для контролю над цим ринком. В результаті в країні спостерігається «вибухове зростання» електронних сигарет, які є не менш небезпечними, ніж звичайні.

Зокрема, електронні сигарети, IQOS, Juul і їх аналоги також викликають нікотинову залежність і мають шкідливий вплив на серцево-судинну систему та легені. Однак це не заважає брендам електронних сигарет просувати цю продукцію серед дітей і підлітків, пише bne IntelliNews.

Так, минулого року дослідження міжнародної організації Campaign for Tobacco-Free Kids показало десятки порушень законів про заборону реклами тютюнових виробів біля київських шкіл. У рамках глобальної промо-кампанії Philip Morris у Східній Європі в Україні просувають «дружні до IQOS» бари і ресторани, IQOS спонсорує кулінарні фестивалі і модні заходи для дітей і підлітків, реклама бренду присутній на автомобілях.

Масштаб наслідків показало глобальне дослідження вживання тютюну серед молоді. В Україні понад 40% підлітків (у віці від 13 до 15 років) пробували електронні сигарети, а майже кожен п'ятий регулярно їх вживає. Крім того, 13,5% українських підлітків регулярно курять тютюн, а понад 46% опитаних зізнаються, що хотіли б спробувати.

Видання пише, що команді Зеленського необхідно посилити регулювання і привести закони про боротьбу з курінням у відповідність з європейськими стандартами, незважаючи на опір тютюнових корпорацій.

«Промисловому лобіюванню часто вдавалося зірвати українські ініціативи щодо податків на тютюн і реклами. Тютюнова індустрія навіть використовувала голос українського уряду в міжнародних організаціях, щоб лобіювати такі заходи, як звичайна упаковка. Новий уряд може знизити рівень захворюваності на рак та витрати на охорону здоров'я, одночасно збільшивши тривалість життя в Україні. Незважаючи на війну і спалах інфекційних захворювань, серцево-судинні захворювання, рак і респіраторні хвороби залишаються трьома основними причинами смерті українців», – йдеться у статті.

Переклад: Комсомольская правда в Украине

Loading...