Новини » Київ 2 серпня, 2019, 15:11
Біля стін Софії Київської розкопали споруду часів Київської Русі
ZIK
ZIK

У центрі столиці біля Софії Київської археологи знайшли величну будівлю періоду Київської Русі.

Про це повідомляє Сьогодні з посиланням на учасників розкопок. 

Згідно з повідомленням, виявлені на території Національного заповідника «Софія Київська» рештки споруди датуються кінцем XII століття, а її будівництвом займалися майстри із Чернігова. 

«Судячи зі знайдених на плінфі клеймах у вигляді геометричних фігур і п'ятикутної зірки, можна впевнено сказати, що спорудження побудувала артіль чернігівських зодчих», – зазначив археолог Тимур Бобровський. 

При цьому зауважується, що споруду намагалися реконструювати в XVII столітті, але з невідомих причин у XVIII столітті її розібрали, так як біля стін будівлі виявили залишки будівельних матеріалів XVII століття.

Розкопки на території Софії Київської почали в  червні, а наприкінці місяця вчені розкопали археологічний об’єкт. Тоді фахівці припустили, що наштовхнулися на залишки Софійських воріт з надбрамною церквою, але помилилися. 

«Виявлені стіни споруди за своєю конструкцією набагато складніші, ніж в'їзні ворота, адже тут були помпезні арки і колони. Будівля має набагато більшу площу, ніж ми припускали. Можливо, це палац», – повідомив Бобровський. 

Крім цього, під час розкопок було знайдено багато артефактів: уламки кераміки, скла і монети пізніших часів. Знайдені уламки скла від часу вкрилися коричневою патиною, а призначалися вони для віконних рам, які в ті часи були круглі. А ось різнокольорові браслети стали для вчених відкриттям, адже на територіях храмів їх не знаходили, бо духовенство їх не носило. 

Якщо вчені встановлять, що розкопана будівля мала світське призначення, то це пояснить, чому в ній знаходилися браслети –  їх могли носити жителі палацу. 

Нагадаємо, раніше науковці заявили про те, що знайшли ймовірне місце поховання Богдана Хмельницького та його сина.  У Суботові Чигиринського району на Черкащині під Іллінською церквою знайшли підземний склеп, який може бути місцем поховання великого гетьмана. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 10:54 :17