Беленюк: У спорту має бути свій профільний міністр

ZIK

В України вже був негативний досвід, коли Міністерство спорту об’єднали із іншим відомством – нічого хорошого із цього не вийшло. Коли у галузі є свій профільний міністр, він може лобіювати її інтереси у Кабміні та інших структурах, натомість, якщо існуватиме лише один міністр, який відповідатиме за всю гуманітарну політику, акценти розпорошаться.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK роз-повів срібний призер Олімпійських ігор, новообраний депутат від «Слуги народу» Жан Беленюк.

Він наголосив: виступає проти ідеї об’єднання Міністерства молоді та спорту з іншими відомствами. Мовляв, ми вже мали негативний досвід такого – коли Мінспорту об’єднали з Міносвіти.

«Зараз у нас є профільний міністр, який лобіює інтереси спорту і в Кабміні, і в різних структурах, які можуть посприяти швидкому розвитку нашої галузі», – зазначив Беленюк.

За його словами, якщо у спорту не буде профільного міністра, а лише міністр, який відповідатиме за всю гуманітарну політику, акценти розпорошаться.

Водночас, оціенюючи діяльність нинішнього очільник спортивного відомства Ігоря Жданова, він наголосив: тут варто дивитись на результати виступів української збірної на останніх олімпійських іграх.

«Є і успіхи. До речі, він підвищив винагороди для паралімпійців до рівня представників Олімпійських ігор. Також – підвищив зарплату для тренерів національних збірних. Особисто я за «срібло» на Олімпійських іграх отримав 80 тисяч доларів. Але наразі це єдиний старт, що дає можливість заробити якісь гроші. Тому що, наприклад, спортсмен, який виграє чемпіонат світу, отримує 100 тисяч гривень –і то вже після підвищення суми вдвічі», – розповів представник «Слуги народу».

Загалом ж, на його думку, галузь, яку представляє, потребує розвитку у всіх напрямках, та слід починати із масового і дитячого спорту.

«У нас банально дітям не має де зайнятись будь-якою спортивною діяльністю. Коли я був дитиною, у нас було багато різноманітних секцій, зараз, на жаль, їх стало на багато менше», – розповів Беленюк.

Окрім того, він розповів: планує частково поєднувати свою депутатську діяльність із спортивною, мовляв, законом це не заборонено.

«Деякі члени попереднього парламенту представляли Україну на минулих Олімпійських іграх», – зауважив Беленюк.

Та водночас майбутній спортсмен зізнався: боїться, що займаючись політичною діяльністю, втратить у собі спортсмена.

«Та навіть перебуваючи тут, у Трускавці, я знаходжу час для тренувань», – зазначив Жан Беленюк.

Як повідомлялось раніше, представник «Слуги народу», генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко зазначав: політсила допускає обʼєднання Міністерства культури, Міністерства інформаційної політики та Міністерства молоді та спорту в одне відомство.

Loading...