Зіткнення теплоходів у Будапешті: Українського капітана повторно затримали

Фото: EPA-EFE

У Будапешті, за рішенням Верховного суду Угорщини, 31 липня знову затримали 64-річного одесита, капітана швейцарського круїзного судна «Viking Sygin» Юрія Ц., який є фігурантом справи про загибель 28 людей на Дунаї.

31 липня Юрія Ц. привели на судове засідання у наручниках. Засідання відбувалося за зачиненими дверима і тривало понад три години, повідомляє Громадське з посиланням на Index.

Адвокат капітата заявив, що Юрій Ц. не порушив правил перебування під домашнім арештом. До того ж, через два місяці після катастрофи не може йтися про небезпеку знищення доказів, тому захисник вважає рішення суду безпідставним.

31 липня адвокат українця оскаржив нову підозру, висунуту його підзахисному, і подав апеляцію. Захист стверджує, що капітан брав участь у наданні допомоги потерпілим – він кидав у воду рятувальні кола та спустив у Дунай рятувальні човни.

Українець перебував під домашнім арештом із 13 червня без права залишати межі міста. За приписом, він мав двічі на тиждень з’являтися в офісі слідчих. 29 липня за рішенням Верховного суду Угорщини, Юрія Ц. взяли під варту за підозрою у ненаданні допомоги потерпілим.

Нагадаємо, 29 травня на Дунаї зіткнулися велике круїзне судно та малий прогулянковий катер. Від сильного удару катер затонув приблизно за 7 секунд. Всього на борту катера було 35 людей (угорці – капітан та матрос, і 33 пасажири, громадяни Південної Кореї), врятувалися лише семеро. У перебігу пошукових робіт знайдені тіла 24 дорослих та 6-річної дитини. Серед них був угорський капітан і матрос затонулого судна. Один пасажир досі вважається зниклим безвісти.

Також повідомлялося, що кількість загиблих в результаті зіткнення прогулянкового катера з круїзним судном на Дунаї в Будапешті, що відбулося минулого тижня, зросла до 19 осіб.

Loading...