Новини » Світ

Волкер: Москва вкотре затягує судовий процес, щоб далі утримувати українських моряків

Спеціальний представник США з питань України Курт Волкер. Фото: rada.gov.ua

Спеціальний представник США з переговорів щодо України Курт Волкер заявив, що Росія не подавала жодних ознак того, що вона планує звільнити захоплених а Азовському морі українських моряків. Волкер констатував, що Москва вкотре затягує судовий процес, щоб утримувати їх і далі.

Про це Курт Волкер сказав в інтерв’ю Тижню.

«Дуже прикро, але Росія не подавала жодних ознак того, що вона планує звільнити моряків, яких вона атакувала й захопила в міжнародних водах. Усе це абсолютно незаконно, і міжнародний суд ухвалив відповідне рішення проти РФ. Однак українців і далі утримують. І поводяться з ними без жодної поваги, як це має бути щодо військових іншої країни. Їх судять у російському цивільному кримінальному суді, що абсолютно неприйнятно», – сказав Курт Волкер.

«Спершу розгляд мав початися у квітні, потім був липень, а тепер уже жовтень. Це неприпустимо. І це справді втрачена можливість для Росії, тому що можна було наростити динаміку в питанні обміну полоненими та встановлення миру. Вони не скористалися цим шансом, натомість і далі ставляться до моряків як до заручників», – сказав спецпредставник.

Loading...