У Зеленського планують змінити критерії визначення субсидіантів

Андрій Герус. Фото: radiosvoboda.org

Для забезпечення незахищених верств населення субсидіями Кабінет Міністрів має змінити критерії визначення субсидіантів.

Про це повідомив представник президента України в уряді Андрій Герус в ефірі одного з телеканалів, пише Інтерфакс-Україна.

«Минулого року були зміни критеріїв визначення субсидіантів... Було майже 7 млн субсидіантів, а на початку цього року цю кількість скоротили до 3,6 млн, тобто майже вдвічі. Деякі пенсіонери, які мають прописаних онуків, (...) минулого року й цього не отримували субсидій. Ми хочемо це змінити й уточнити цей критерій, щоб держава їм допомагала», – сказав Герус.

За його словами, пенсіонери старшого віку з пенсією менше ніж 2 тис. грн, котрі проживають у сільських місцевостях або районних центрах, у яких прописані внуки, що не проживають з ними, втратили право на отримання субсидії.

Герус зазначив, що для оформлення нових субсидіантів Кабмін має змінити рішення щодо критеріїв їх визначення, і відповідно до цих критеріїв частина домогосподарств вже матиме право на субсидію.

«Люди, які останнім часом не мали права на субсидії, – їм повідомлять, і вони повинні будуть подати документи (це близько 1 млн сімей) і матимуть право отримувати субсидії», – наголосив представник президента.

Крім того, Герус зазначив, що ті, хто раніше отримував субсидії, автоматично отримуватимуть їх і надалі.

«Там має бути максимально спрощена процедура», – зазначив він.

Відповідаючи на запитання ведучого про озвучену ініціативу президента України Володимира Зеленського про те, що люди старше 70 років не платитимуть за житлово-комунальні послуги, Герус пояснив: «Президент Зеленський говорив, що аналізується спосіб, як це зробити, й за допомогою спрощеного способу отримання субсидій саме для таких людей поважного віку – ми знімемо з них вантаж платежів за житлово-комунальні послуги. Мається на увазі, що ті з них, хто в останній рік або півроку не могли користуватися субсидією, то вони платитимуть незначну частину з усього рахунку, решта за них покриватиме держава».

Нагадаємо, депутат від партії «Слуга народу» та засновник мережі приватних клінік «Борис» Михайло Радуцький, який може стати міністром охорони здоров’я, сказав, що перешочергове завдання – провести перепис населення.

Loading...