Новини » Політика

Сумнівно, що Зеленський і Трамп зможуть обговорити складні питання у Варшаві, – Грищенко

ZIK

Без США Україні не вдасться вирішити проблему миру на Донбасі. Та, якщо 1 вересня у Варшаві між Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом таки відбудуться якісь перемовини, сумнівно, що там обговорюватимуть складні питання. Більш тривалі переговори будуть можливими лише під час візиту президента України до Вашингтона.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив міністр закордонних справи України у 2003-2005, 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

Коментуючи нещодавні телефонні розмови Зеленського із Трампом, Лукашенком та Путіним, Грищенко наголосив: для президента важливо розпочати процес знайомства і переходу до більш змістовних переговорів. Зокрема, із людьми, які є важливими для вирішення найбільш складних проблем, з якими стикається держава.

«Якщо говорити про Трампа, це принципове питання. Досягнута домовленість про зустріч, хоча й без визначення конкретних термінів, є також важливою. Сумнівно, що без США вдасться вирішити головну проблему – встановлення миру на сходу України», – вважає Грищенко.

Якщо ж Володимир Зеленський та Дональд Трамп таки зустрінуться 1 вересня у Польщі, сумнівно, що там буде достатньо часу для обговорення більш складних питань.

«Для цього, я так розумію, досягнута домовленість про візит Зеленського до США. Загалом існує декілька можливостей: У Варшаві, на полях Генеральної асамблеї, яка теж сумнівно, що буде масштабною, і візит до Вашингтона, в ході якого, як правило, проводяться тривалі переговори, зустрічі з очільниками різних відомств США. Усі три варіанти не виключають один одного, але, як правило, те, що відбувається на міжнародних зустрічах поза Вашингтоном – можливість коротко провести огляд порядку денного», – розповів дипломат.

Однак, за його словами, якщо візит Зеленського до Вашингтону відбудеться у той момент, коли ще не призначать посла України у США, це буде не найкращим варіантом.

«Як правило, таких ситуацій намагаються уникнути. Та сьогодні маємо повіреного у справах, дуже поважного – колишнього посла США в Україні Тейлора. Він є тим каналом, через який можуть вирішувати безліч протокольних і політичних питань, необхідних для того, щоб візит був успішним», – зазначив Грищенко.

Що ж стосується технічного забезпечення, то, за його словами, до цього буде повністю залучене посольство. Адже воно працює не на конкретного президента, а на державу.

«Натомість посол має користуватись довірою того, хто його направляє на цю роботу. Чалий користувався повною довірою Порошенка, між Порошенком та Зеленським немає жодної довіри, тому, відповідно, так, так чи інакше, він теж не має можливості ефективно працювати на посаді посла. Саме тому його і звільнили», – підкреслив Костянтин Грищенко.

Як повідомлялось, 31 липня, відбулася телефонна розмова президента Білорусі Олександра Лукашенка з Президентом України Володимиром Зеленським.

Loading...