Судді Окружного адмінсуду Києва поскаржилися на НАБУ до Вищої ради правосуддя

Судді Окружного адміністративного суду Києва звернулися до Вищої ради правосуддя через ймовірне втручання ГПУ та НАБУ в здійснення ними правосуддя.

Про це повідомляється на сайті Судової влади України.

Повідомлення надійшло до Вищої ради правосуддя від 11 суддів: Арсірія Р.О., Келеберди В.І., Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., Амельохіна В.В., Клименчук Н.М., Кузьменка В.А., Огурцова О.П., Кузьменко А.І., Літвінової А.В. та Вовка П.В.

Згідно з повідомленням, судді Окружного адмінсуду вважають, що дії та заяви керівництва Управління спецрозслідувань ГПУ та НАБУ «становлять загрозу незалежності судової системи України та є посяганням на її безсторонність та неупередженість».

За даними суддів, під час обшуків співробітники ГПУ та детективи НАБУ фактично заблокували всі приміщення суду, у тому числі й кабінети суддів, у яких перебували судді та працівники апарату, котрі не мали відношення до розслідування, а також громадяни, які прибули до суду з метою участі у розгляді справ.

Окрім того, за даними суду, за результатами обшуку було вилучено оригінали матеріалів відкритих адміністративних справ, без залишення у суді їх копій, що «фактично призвело до унеможливлення здійснення правосуддя».

На переконання Окружного адмінсуду, метою дій ГПУ та НАБУ було «здійснення тиску на суддів задля прийняття судових рішень, вигідних керівництву цих органів».

Нагадаємо, минулого тижня НАБУ провело обшуки в Окружному адмінсуді Києва.

 

Loading...